Головна Цікаво 12 золотих порад щодо вживання питної води

12 золотих порад щодо вживання питної води

762

Якщо ви слідкуєте за своїм здоров'ям, то знаєте, що левова його частка залежить від того, скільки ви п'єте води, якої вона якості та як саме ви це робите.

Саме від якості води, яку ми випиваємо, залежить стан нашого здоров'я, якість нашого життя. Вода варта того, щоб ми цікавились, що ми п'ємо і

зробили все можливе, щоб ця вода була чистою і фізіологічно повноцінною.

1.Пийте 30-40 мл води на кожен кілограм маси тіла на день. Наприклад, якщо ваша вага 60 кг, значить ви повинні випивати 1,8-2,4 літри води щодня. Це дозволить оптимізувати обмін речовин і роботу всіх внутрішніх органів.

2.Починайте день зі склянки води. Більшість серцевих нападів трапляються вранці, коли кров людини найбільш в'язка. Це пояснюється втратою вологи під час сну. Тому заміна ранкової кави чи соку на склянку води є просто законом.

3.Якщо ви не звикли пити чисту воду, почніть із заміни одного напою на день. Скажімо, якщо ви протягом дня п'єте чай, каву та сік, замініть один з цих напоїв чистою водою (бажано, щоб це був не сік). Вживайте стільки склянок води, скільки ви б випили цього напою.

4.Каву або чай запивайте простою чистою водою. Кава особливо зневоднює організм, чай з цукром теж не входить до тих 2 літрів, які вам необхідно випивати протягом дня. До того ж, вода очистить ваш рот від частинок кави.

5.Гаряча вода зі свіжою м'ятою чи шматочками фруктів (лимону, апельсину) допоможе тим, хто любить гарячі напої.

6.Пийте склянку води за півгодини до кожного прийому їжі та тоді, коли відчуваєте сильний голод. Це допоможе не переїдати та втамує спрагу, замасковану під голод. До того ж, вашим органам травлення необхідна певна кількість води, щоб успішно перетравлювати їжу та вбирати поживні речовини. Інакше ви просто набиватимете шлунок без користі.

7.Споживайте більше фруктів, овочів та клітковини. Вони містять багато води.

8.Завжди носіть з собою пляшечку з питною водою або тримайте склянку з водою на робочому місці. Якщо вода буде завжди під рукою, ви автоматично питимете її у значно більшій кількості.

9.Слідкуйте за режимом пиття дітей. Вони мають пити не менше 40 мл на кожен кг маси тіла у віці від одного року. Підлітки мають пити навіть більше, щоб компенсувати свою величезну фізичну активність.

10.Пийте чисту воду перед вживанням алкогольних напоїв, так ви вип'єте менше. Алкоголь зневоднює організм, тому чим більше води ви вип'єте під час вживання алкоголю, тим легше ви почуватиметеся з похмілля. Найкраще взагалі уникати алкоголю.

11.Випивайте склянку води перед сном, адже вночі ваш організм витратить дуже багато вологи.

12.Слідкуйте за якістю води, яку п'єте. Чим вона чистіша, тим менше її потрібно фільтрувати організму. Брудна вода призводить
до проблем з нирками та іншими органами.

Тож, якщо ви будете дотримуватися цих порад, уже незабаром відчуєте себе набагато здоровішими.

Анатолій ГРАБАР, завідувач Буського районного лабораторного відділення