Головна Цікаво А тепер веломобіль на сонячних батареях

А тепер веломобіль на сонячних батареях

835

 Аж не віриться, що ми вступили у новий 2013 рік, який, сподіваємось, подарує нам нові, ще яскравіші моменти в житті, позитивні враження і оптимістичні думки. Повертаючись до пройденого 2012р., відзначимо, що він був плідним і для «Волі народу», зокрема, її постійних читачів та героїв публікацій. Сьогодні у номінації «Винахідник» представляємо надбужанського «кулібіна» Ярослава Глову з Красного.

 Про "дітище" інженера-конструктора Ярослава Глови "Воля народу" розповідала у березні 2012 році. А сьогодні краснянину знову є чим поділитись з читачами улюбленої "районки". Наприкінці минулого року він взявся вже за третій свій веломобіль. Ярослав жартує: "Хтось очікував на черговий кінець світу 21 грудня, а я того дня розпочав роботу над своїм новим і досконалішим засобом для пересування".
 
Пригадує, що перший агрегат був експериментальним. Чоловік дуже  прагнув, аби його транспорт був екологічно чистим. А ще – безшумним, зручним, м’яким і, що дуже важливо, економним.
 
Наступний свій веломобіль складав, враховуючи недоліки і переваги попередньої моделі. У ньому Ярослав  вже передбачив "круїз-контроль", що постійно підтримує вибрану швидкість і зарядку акумуляторів, змінив зовнішній вигляд транспорту. Однак на третій свій шедевр техніки винахідник покладає найбільші надії. Обіцяє, що просто приголомшить краян не лише дизайном конструкції. 
 
До його створення долучилась уся сім’я Гловів – конструкторські здобутки молодшого сина надихнули рідних створити справжнє "диво техніки" для поїздок за будь-яких погодних умов – із дахом. До речі, веломобіль працюватиме на сонячних батареях, а його ресурс аж 150  тисяч кілометрів. 
 
І хоча про останню модель веломобіля Ярослав розповідає не усі секрети, та свій перший виїзд обіцяв здійснити до редакції «Волі народу». Про це – у наступних номерах газети. Вітаємо номінанта! І сподіваємось, що ці моделі будуть не останніми для молодого конструктора-експериментатора, а стануть поштовхом для створення чогось ще грандіознішого.
 
Ірина КОРЧИНСЬКА