Головна Цікаво Благоустрій саду – декоративні дерев’яні паркани

Благоустрій саду – декоративні дерев’яні паркани

1062

Існує різне безліч декоративних огорож з натуральної деревини. Їх споруджують як в класичних варіантах, так і в поєднанні з іншими матеріалами – цеглою, каменем і бетоном.

Різновиди декоративних дерев'яних парканів

Декоративні огорожі з дерева класичного типу для фортеці конструкції мають у своїй підставі стовпи з металу. Підстава закопується у землю і заливається бетоном. Достатня глибина для надійного зчеплення – 0,5-1 м. Бруски, на які кріпляться секції, зазвичай мають діаметр 5-15 см. До брусків кріпляться горизонтальні поперечини, а вже на них планки самого паркану.

Дерев'яний декоративний паркан, в якому планки деревини кріпляться на бруски горизонтально, під кутом в 45 градусів в народі називають «драбинка». Замість брусків можуть виступати цегельні стовпчики. Планки можна розташувати щільно один до одного або на відстані, щоб для рослин за парканом надходив сонячне світло, і була хороша вентиляція.

Одним з найдавніших видів огорож з стовбурів дерева є частокіл. Для опори цієї огорожі використовуються такі ж колоди або або стовпи із цегли. Частокіл являє собою стрункий ряд спиляних стовбурів дерев, кожен з яких вбивається в землю і щільно прилягає одне до одного. За традицією верх колод заточується. Такий паркан вважається одним з найбільш неприступних з давніх часів і донині.

Конструкція декоративного дерев'яного паркану, який прийшов до нас із заходу називається ранчо. Він являє собою кілька широких планок, набитих на рівновіддалені стовпці. Функціонально таку огорожу розділяє між собою різні ділянки землі або перекриває доступ для дрібної рогатої худоби. У нас їх використовують на корду і пасовищах.

Найбільш поширена різновид декоративного садового огорожі в наших широтах, це штахетник. Вертикальну основу паркану виконують стовпи з дерева або металу. Між ними встановлюються прожіліни. До прожілінам вертикально кріпляться дерев'яні рейки самого паркану. Якщо рейки з'єднувати щільно один до одного, штахетник буде глухим і непрозорим. Він найбільш хороший для забезпечення конфіденційності. Бюджетним і найбільш поширеним є декоративний паркан з відстанями між планками. Його можна часто зустріти як у міській, так і в сільській місцевості. Просвіти в штахетник часто закривають зеленими насадженнями, частіше кучерявими.