Головна Цікаво Ближче до людей

Ближче до людей

1913

Для того, аби бути ближчими до людей, керівництво реєстраційної служби Головного управління юстиції у Львівській області систематично проводить виїзні прийоми громадян. Так, минулого тижня в приміщенні Буського районного управління юстиції відбулася зустріч з начальником цієї обласної служби Любов'ю ЯСІНСЬКОЮ.

Людей найбільше цікавили питання реєстрації речових прав на нерухоме майно; отримання адміністративних послуг, що надаються реєстраційною службою через відділення «Укрпошти»; порядку видачі свідоцтва на право власності взамін втрачених чи зіпсованих державних актів на землю та свідоцтв на право власності.

Щодо першого, то Любов Ясінська наголосила: – з 12 лютого діють нові правила державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Вони передбачають запровадження декількох "альтернативних" механізмів подання документів – як шляхом безпосереднього звернення заявником, так і надсилання поштою чи кур'єрською службою. Новими правилами спрощується система державної реєстрації, похідних від права власності – оренда, іпотека.

Тобто, раніше, щоб провести реєстрацію змін, необхідно було спочатку провести державну реєстрацію права власності та оренди. Сьогодні є можливість реєстрації таких змін без обов'язкової реєстрації права власності, якщо таке право було зареєстроване до 1 січня 2013 року.

Також вдосконалилися процедури державної реєстрації щодо припинення права власності на нерухоме майно; комунальної та державної власності на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельних ділянках; права власності на реконструйоване нерухоме майно тощо.

Донедавна існувала проблема: якщо людина втратила державний акт на землю, вона не могла зареєструвати право власності на об'єкт нерухомості. За новими правилами для реєстрації такого об'єкта потрібно лише надати держреєстратору копію примірника втраченого чи пошкодженого документа, завіреного органом, який його видав, а також оголошення про втрату документа в ЗМІ за місцем розташування земельної ділянки.

Стосовно адміністративних послуг, то сьогодні громадяни мають можливість через відділення "Укрпошти" отримати усю інформацію про послуги Укрдержреєстру, оформити необхідний пакет та надіслати його до реєстраційної служби. Проте слід врахувати, що при відправленні документів поштою необхідне засвідчення справжності підпису заявника згідно ст.34 Закону України "Про нотаріат".

Інна ПАЛАМАР