Головна Цікаво Боложинівське лісництво – лідер у районі завданої шкоди з незаконної рубки дерев

Боложинівське лісництво – лідер у районі завданої шкоди з незаконної рубки дерев

935

На території Буського району у період з листопада 2015 року по червень 2016 року зроблено самовільною рубкою 284,27 метрів кубічних, на суму 1 мільйон 324 тисячі 242, 93 гривень. Про це повідомив директор ДП «Буський лісгосп» Роман ДУДИЧ.

За вказаний період зафіксовано 18 випадків незаконної рубки лісу у Буському районі. Станом на 1 липня 2016 року найбільше завдано збитків Боложинівським лісництвом, загальна сума збитків складає 1 232 934,72 грн.  Відтак лісничий, який там працював звільнений із займаної посади. Всі рубки, які були виявлені лісовою охороною під час проведення комплексної перевірки, передані у правоохоронні органи для розслідування обставин і встановлення причетних осіб. Інформацію по лісництвах ДП «Буський лісгосп», де були завдані збитки за лісопорушення, можна переглянути нижче у таблиці.

Як наголосив, Мар’ян ДІЖАК, т.в.о. начальника Буського відділення поліції Кам’янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області, жодних зауважень щодо роботи нового директора лісгоспу(Роман Дудич на посаді з 2 листопада 2015 року), немає. Також як зазначає правоохоронець, за останні три місяці різні громадські організації активізувались під впливом і за допомогою політичних партій, які ведуть кампанію один із одним щодо ситуації з лісовим господарством на території Буського району. Навів правоохоронець за перше півріччя цього року і хроніку щодо ситуації по виявленню самовільних рубок:

– 4 лютого у Буський відділ поліції Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області надійшли матеріали із Служби безпеки України у Львівській області про те, що службові особи ДП «Буський лісгоп» влітку 2015 року не належно виконали свої службові обов’язки, допустивши масштабну лісову пожежу, що відбулась у Полоницькому лісництві ДП «Буський лісгосп» та приховали її, таким чином, державі було завдано збитків на суму 19 мільйонів 995 тисяч грн. Факт мав місце за попереднім керівництвом лісгоспу.

– 10 березня у Буський відділ поліції Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області з ДП «Буський лісгосп» було повідомлення про виявлену 7 березня самовільну рубку на території Боложинівського лісництва, загальна сума збитків складає 141 тис. 722 грн.

– 29 березня  у Буський відділ поліції Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області надійшло письмове звернення від громадянина Кулинича О.Я. про те, що нібито в період 28-29 листопада 2015 року посадові особи ДП «Буський лісгоп» розтратили державні кошти на суму 1 млн. 900 тисяч грн. Факт мав місце за каденцію попереднього керівника.

– 18 квітня у Буське відділення поліції Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області надійшли матеріали з ДП «Буський лісгосп» про те, що лісовою охороною, під час проведення комплексної перевірки, на території Боложинівського лісництва було виявлено самовільну рубку у кількості 216,2 метрів кубічних, що було допущено службовими особами ДП «Буський лісгосп», внаслідок неналежного виконання службових обов'язків. Факт мав місце за попереднього керівника у 2015 році.

– 5 травня у Буське відділення поліції Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області надійшли матеріали зі Служби безпеки України, про те, що службовими особами ДП «Буський лісгосп» здійснено розтрату товарно-матеріальних цінностей на суму понад 1 млн грн. У ході перевірки державною екологічною інспекцією було встановлено недостачу деревини на території Полоницького лісництва на загальну суму 214 тисяч 914 грн.

– 12 травня у Буське відділення поліції Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області поштою надійшло повідомлення з Державної інспекції у Львівській області про виявлення факту самовільної вирубки дерев в ДП «Буський лісгосп» на території Боложинівського лісництва на загальну суму 43 тисячі 86 гривень.

– 3 червня у Буське відділення поліції Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області, надійшло звернення від директора Буського лісгоспу про допомогу у розслідуванні самовільних рубок дерев. виявлених лісовою охороною під час ревізії.

За словами Мар’яна Діжака, за 2015 рік при каденції попереднього керівника жодного правопорушника силами лісової охорони не було виявлено. Жодних ініціативних заходів щодо розслідування розкрадання державних коштів, в тому числі сировини, теж не було проведено.

Подаємо інформацію станом на 1 липня 2016 року про кількість порушень та суми завданих збитків за лісопорушення по ДП "Буський лісгосп".