Головна Цікаво Буська районна асоціація інвалідів підсумовувала свою діяльність за цілий рік

Буська районна асоціація інвалідів підсумовувала свою діяльність за цілий рік

Напередодні Дня Незалежності Буська районна асоціація інвалідів підсумовувала свою діяльність за цілий рік. Йшлося на конференції не лише про успіхи, але й реабілітацію людей з особливими потребами, їхні труднощі і проблеми.

До Буської спільноти неповноправних завітали голова Львівської обласної асоціації інвалідів Леонід Тарасенко та його заступник Оксана Кіяновська, які разом з Софією Климус провели звітну конференцію.

23 роки тому у Бущині було створено спільноту людей з особливими потребами. З кожним роком вона розвивалась та міцніла. І сьогодні районна Асоціація інвалідів налічує більше трьох сотень дорослих і дітей, які завжди радо поспішають до затишних кімнат у самому центрі Буська (по сусідству з управлінням соцзахисту), де завдяки місцевій владі, голові асоціації Софії Климус та доброчинцям створені усі умови для роботи і дозвілля (опалення, водопостачання, комп'ютери, Інтернет). Планують навіть відкрити соціальну перукарню. Тут працюють спортивні і мистецькі, зокрема драматичний, гуртки, а вокальні ансамблі "Діти надії" та "Бусленята" перемагають в багатьох конкурсах і фестивалях. Згуртовують неповноправних подорожі, прощі і відпочинок.

Мають наші інваліди й чимало трудноЩів та готові відстоювати свої права. "Усі різні – але усі рівні" -гласить Конвенція ООН про права інвалідів, яку процитувала у своєму виступі Софія Климус. Тому на зібранні акцентували увагу на проблемах, які можна вирішити на місцях, у своєму селі, районі – це пільгові перевезення, пандуси, доступні ліки, санаторно-курортне лікування, Інтернет у помешканнях неповноправних та інше.Наприклад, через недешевий проїзд у маршрутках інваліди часто не можуть брати участь у різних заходах асоціації. А про спеціально обладнаний транспорт для проїзду людей з обмеженими можливостями вони тільки мріють.Та ще й перевізники дозволяють собі відміняти маршрути до віддалених сіл, як от до Цикова.Окремі водії принижують гідність неповноправних, особливо багато претензій звучить на адресу перевізника Стець та маршрут "Буськ-Красне". Врешті-решт хтось має зупинити це дорожнє хамство і образи людей (і не лише інвалідів) – звертались учасники конференції з вимогою до керівництва РДА та райради. Насамкінець обговорили резолюцію та ухвалили її. Та взялись за реалізацію нових ідей.

І зовсім скоро в Асоціації інвалідів знову вирували пристрасті – правда цього разу спортивні. 23 річниці Незалежності України надбужанські неповно-справні присвятили районну спартакіаду й провели її врочисто – зі звучанням державного Гімну і гімну асоціації, які виконав вокальний ансамбль разом із наймолодшими членами спільноти. Приємно було спостерігати за тим, як у залі спорткомлексу ДЮСШ дітей активно підтримували батьки і друзі. Керівникам асоціації інвалідів та спортивно-реаоілітаційного клубу "Вікторія" Софії Климус Василю Фабіянському влалось організувати цікаві змаги. Юнаки і юнки випробовували свої сили, граючи в шашки, настільний теніс, змагаючись у легкій атлетиці. Суддями ж виступили відомий спортовець Антон Дацко, наставники Василь Фабіянський та Людмила Скрипинець. Переможці отримали грамоти і подяки. Наступний етап для юних спортовців – обласна спартакіада.

Також надбужанські неповноправні дуже переживають за долю України, вони постійно моляться за мир і спокій у ній. А ось наша постійна читачка Оксана Роман з Буська, інвалід ІІІ групи з дитинства, навіть принесла у редакцію вишитий власноруч Гімн України та написану нею "Молитву", у якій просить у Бога ласки для всіх.

Ірина ГАЄВСЬКА