Головна Цікаво Що за народ – без “Волі народу”!?

Що за народ – без “Волі народу”!?

1034

Триває передплата на періодичні видання на 2014 рік. Як ми уже повідомляли, незважаючи на запевнення уряду Державне підприємство "Укрпошта" таки домоглося свого – майже на половину – на 45% – підвищено  тарифи на доставку газет та журналів. Очевидно, уряд хоче цілковито взяти під контроль інформаційний простір у рік президентських виборів. Особливо це вдарить по місцевій пресі, яка є незаангажованою, ще не потрапила під вплив олігархів чи окремих партій, де ще живе свобода слова та плюралізм думок. І саме ці видання люди найбільше передплачують.

Автоматично здорожчала і наша газета, яка опинилась у непростій ситуації ще й через те, що співзасновник – районна рада – не має фінансових можливостей підтримувати своє видання в колишніх розмірах по причині банальній – районний бюджет завдяки останнім "покращенням", які "відчула" уся країна, просто позбавлений такого. До речі, це з редакцією досі не розрахувались за надані послуги. Більше того, відділення держказначейства вперто затримує видатки на зарплату, які передбачені окремою програмою. У наступному році, якщо буде прийнято закон про роздержавлення преси, який забороняє владі бути співзасновниками газет, ми можемо позбутись взагалі будь-якої підтримки.

Це удар не лише по редакції, а й насамперед по людях, для яких газети, що були джерелом неупередженої інформації і порадником на щодень, можуть стати просто недоступними. І робиться це з певною метою: взяти під контроль інформаційний простір України та утруднити доступ до людей непідконтрольних владі та політиків видань, зокрема місцевих, де живе вільна думка та воля народу і та правда, яку владі та політикам хотілося б приховати.

Навіть визначення вже таке з'явилося: "зачистка газетного простору". Зачистять від неугодних видань, а натомість заповнять його російськомовними "взглядами", "вестями" чи згадаймо, як це було у нас, місцевими безплатними нібито приватними і незалежними газетами, за фасадом яких чітко вгадувався профіль відомих партій.

Отже, передплатна компанія на 2014 рік триває. "Воля народу" також має нову ціну на рік – 104 грн 58 коп. Не обурюйтесь, шановні читачі, звинувачуючи чи нас, чи листонош: усі ми стали заручниками дій теперішньої влади. Хоча маємо усвідомити й таке: як за всяку доброякісну продукцію, так і за чесну інформацію доведеться платити більше. Вибір тепер за вами: хочете читати вільне українське слово і про справжні українські цінності, не зрікайтесь улюблених видань.

Сьогодні уся Україна перед вибором – вибором іншого способу життя, як сказав Любомир Гузар, – "іншого світу" (детальніше про те, "Чого ми врешті-решт хочемо і куди йдемо?" читайте у "ВН" за 24 жовтня). Тому маємо більше покладатись на себе, перетворюючись з «гомосовєтікусів» у вільних людей вільної країни. Отож, підтримайте нас, а заодно і захистіть своє конституційне право на свободу слова та доступ до інформації. Скажу більше. Разом здолаємо будь-які труднощі. Разом з вами ми станемо справжньою газетою громади. Тож сподіваюсь, що усі наші читачі залишаться з нами і в 2014 році. Колектив газети, зі свого боку, робитиме все, щоб ви і надалі отримували цікаву, змістовну, корисну, українську за духом газету. Бо й справді, що за народ – без "Волі народу".

З вірою і надією редактор Микола Іванців