Головна Цікаво Що потрібно робити при переохолодженні

Що потрібно робити при переохолодженні

706

За інформацію Львівського регіонального центру з гідрометеорології, у найближчі дні очікується зниження температури. За таких умов традиційно збільшується кількість переохолоджень, обморожень, порушень правил експлуатації газового і пічного обладнання, зростає й число потерпілих від отруєння чадним газом.

За статистичними даними Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, станом на 16 січня 2013 року від переохолодження та обмороження в області постраждали 76 осіб.

Як інформує прес-служба департаменту охорони здоров’я ЛОДА, 59 постраждалих госпіталізовано у стаціонари лікувальних закладів, 6 осіб померло.

Тому Головне управління з питань надзвичайних ситуацій Львівської обласної державної адміністрації звертається до мешканців області з проханням обмежити перебування на вулиці та пересування, особливо поза межами населених пунктів у сільській місцевості. За можливості відмовтесь на період стійких морозів від виїздів на власному автомобілі, а при необхідності користуйтесь громадським транспортом. З будинку (квартири) виходити тільки тоді, коли це вкрай необхідно, використовуючи при цьому відповідне (тепле) взуття та одяг (взуття повинно бути у справному стані, сухим та не стискати ногу, одяг щільним, легким, не заважати рухові), змастіть лице і руки несоленим салом, риб'ячим жиром або жирним кремом.

А ще варто відмовитись на цей період від прогулянок, особливо в нічний час, полювання, риболовлі, туристичних походів. Якщо ж ви на морозі, то інтенсивно рухайтесь і постійно стежте за своїм станом.

При симптомах переохолодження:

•легкого ступеня (озноб, м'язове тремтіння, загальна слабкість, трудність пересування, блідість шкіри) – одягніть на постраждалого теплий одяг та взуття, напоїть гарячим чаєм або кавою, змусьте виконувати інтенсивні фізичні вправи;

•середнього ступеня (синюшність губів і шкіри, ослаблення дихання, біль, рідкий пульс, сонливість, неспроможність самостійного пересування) – розітріть постраждалого вовняною тканиною, зігрійте під теплим душем або помістіть у ванну. Температуру води підвищуйте поступово від тридцяти до сорока-сорока двох градусів за Цельсієм, зробіть масаж усього тіла, тепло одягніть постраждалого та укладіть в ліжко, поступово зігрійте грілками без різкого перепаду температур, викличте лікаря;

•важкого ступеня (втрата свідомості, поступове вгасання життєвих функцій) – негайно викличте лікаря, виконайте всі заходи першої допомоги, як при середньому ступені переохолодження.

При замерзанні: швидко відновлюйте нормальну температуру тіла! Помістіть постраждалого у ванну, вода в якій повинна бути двадцять п'ять-тридцять градусів за Цельсієм, а через 20-30 хв. воду доведіть до тридцяти п'яти градусів (але не вище!)  або обкладіть тіло грілками, пляшками з теплою водою тієї ж самої температури (якщо ванни немає). Також робіть штучне дихання і закритий масаж серця – при порушенні дихання і серцевої діяльності, а після відновлення нормальної температури і свідомості дайте постраждалому гарячого чаю або кави, укрийте теплою ковдрою і доставте у лікувальний заклад.

Також нагадуємо, що у вересні–грудні минулого року трапилось 28 небезпечних подій, пов'язаних із порушенням правил експлуатації газового та пічного обладнання (15 – у Львові), внаслідок яких 7 осіб загинуло та 52 госпіталізовано, у тому числі 14 дітей. Тому закликаємо мешканців неухильно дотримуватися правил експлуатації побутових газових приладів з відводом продуктів згоряння у димохід.

Геннадій БУЛАВЕНКО,
начальник відділу з  питань НС РДА