Головна Цікаво Дні профілактики глаукоми: скористайтесь

Дні профілактики глаукоми: скористайтесь

616

Традиційно з 3 по 17 березня Департамент охорони здоров'я Львівської ОДА проводить у лікувально-профілактичних закладах області акцію "Дні діагностики та профілактики глаукоми". Такі акції мають важливе значення. Адже глаукома є підступною хворобою, яка на початкових стадіях протікає непомітно і, як правило, безболісно призводить до незворотної втрати зору – сліпоти. Найчастіше хвороба розвивається в осіб, старших за 40 років, внаслідок підвищення очного тиску. Тому необхідно обов'язково особам такої категорії раз на три роки обстежуватись в окуліста.

В Україні хворих на глаукому 220 тисяч, у Львівській області – понад 8 тисяч. На диспансерному обліку у Буській районній поліклініці близько 200 таких хворих. Торік було обстежено майже 4 тисячі осіб, виявлено 15 хворих на глаукому. На жаль, активності населення щодо профілактичних обстежень у нашому районі не спостерігається. Хворі не зауважують на зміни, бо, по правді, симптоми зовні виявити дуже важко. А коли приходять на прийом, то хвороба вже прогресує.

Тому медики закликають: бережіть зір! Звертайтесь в офтальмологічний чи долікарський кабінети районної поліклініки. Саме тут можна безкоштовно пройти обстеження на глаукому.

Олена ІВАНЦІВ, районний офтальмолог