Головна Цікаво Є така професія – рятівник

Є така професія – рятівник

Не помилюся, якщо скажу, що в дитинстві кожен другий хлопчик на питання вчительки про обрання майбутньої професії відповідає, не вагаючись, що бачить себе пожежником або рятівником. Звісно, роки згодом вносять свої корективи у дитячі мрії, але чимало юнаків пов'язують життя з роботою для справжніх чоловіків – сильних, мужніх, витривалих. За велінням душі й серця вони, ризикуючи власним життям, щодня роблять неможливе, аби ми з вами не залишилися наодинці з вогняною стихією. Сімнадцятого вересня, в день святої ікони Неопалимої Купини, яка є покровителькою пожежників і рятувальників, усі працівники аварійно-рятувальних служб, цивільного захисту, а також громадяни, які брали участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захищали життя і здоров'я людей, відзначають своє професійне свято.

Найбільш пожежонебезпечна пора, під час якої горіло сміття та трав'яний настил, житлові будинки та ліси, гинули люди на воді, позаду. Здавалося б, літо скінчилося, тож і пожежонебезпечний період також, а ні! Розпочинається черговий – осінньо-зимовий, який кидає рятувальникам нові виклики. Про це – у розмові з головним фахівцем Буського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області, капітаном служби ЦЗ Ігорем Сорочинським (на знімку).

– У чому особливість цього періоду з точки зору небезпеки?

– Для рятувальників немає, так би мовити, спокійної пори року – зима, весна, літо чи осінь – для нас завжди знайдеться робота. Однак існують чіткі сезонні тенденції виникнення тих чи інших подій. Практика роботи підрозділів показує, що з року в рік в осінньо-зимовий період збільшується кількість виїздів на пожежі. При цьому найбільше таких подій в житловому секторі і призводить до них людський фактор. Різко зростає кількість пожеж з електротехнічних причин і при неправильній експлуатації пічного опалення (у 2013р. через порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок – 7, печей та димарів –3), при палінні у нетверезому стані (необережне поводження з вогнем –33).

Актуальним для нашої служби залишається і попередження загибелі людей на воді. Восени це любителі рибної ловлі, які виходять на воду на плавзасобах, а взимку – рибалки, які ризикують власним життям, виходячи на тонку кригу.

– Давайте детальніше зупинимось саме на пожежній небезпеці.

– Протягом першого півріччя 2013 року у нашому районі виникло 2 надзвичайні ситуації природного характеру: внаслідок складних погодних умов 23 січня утворився шар льоду на деревах, дротах електромереж діаметром 20 мм і більше та 14 березня через снігові замети ускладнилося, а згодом і тимчасово припинилося автомобільне сполучення на міжнародній автотрасі Київ–Чоп. Загалом за 8 місяців зареєстровано 7 некласифікованих надзвичайних подій, внаслідок яких 4 особи травмовано. На водних об’єктах за цей період загинули 3 людини. Також виникло 43 пожежі (за аналогічний період минулого року – 57 пожеж). Загиблих не було.

– Справжня осінь тільки наближається. Що порадите, аби уникнути нещасних випадків у власних будинках.

– Проявляйте особливу пильність й обережність при використанні обігрівачів, газового й електричного обладнання. Опалювальні прилади повинні відповідати нормам пожежної безпеки і перед початком осінньо-зимового сезону повинні бути ретельно перевірені і відремонтовані. Не користуйтеся пошкодженими розетками та подовжувачами. Не допускайте перевантаження електромережі, одночасно включаючи електроприлади значної потужності.

А ще слідкуйте, щоб в полі зору вашої дитини не потрапляли сірники і запальнички. Давайте дітям чіткі вказівки, як діяти в тій або іншій ситуації. Навчайте їх правилам безпеки. Їх життя і здоров'я залежать саме від вас.

Ірина ГАЄВСЬКА