Головна Цікаво Голодомор очима діаспори

Голодомор очима діаспори

1110

З далекої канадської провінції Альберта, з містечка Едмонтон на адресу Буської центральної районної бібліотеки імені Івана Котляревського надійшла книга про Голодомор в Україні. На моє прохання її надіслав історик, заступник директора Канадського інституту українських студій (КІУС) Богдан Клід.

Називається збірник, укладений Богданом Клідом та Олександром Мотилем, "The Holodor Reader: a sourcebook on the Famine of 1932-1933 in Ukraine". 2012 року його випустило в світ видавництво КІУС. На 386 сторінках у 8 розділах цього англомовного видання зібрані численні переконливі матеріали про страшну трагедію.

Починається книга з своєрідного підручника, в якому автори-укладачі систематично викладають історичні факти, причини і наслідки. Листи, звернення, рішення органів влади, спогади, документи європейських архівів – ось далеко неповний перелік аргументів, якими оперують історики з канадської діаспори. У 6 розділі містяться художні твори українських та зарубіжних класиків про цей жахливий Геноцид.

Звичайно, автори ставили за мету перш за все донести історичну правду до англомовного читача і членів діаспори. Однак, книга може бути корисною для тих українців, які вивчають англійську мову і хочуть бути озброєними достовірними матеріалами про Голодомор. Бажаючі можуть також легко знайти в Інтернеті детальну відеопрезентацію цього збірника.

Богдан Литвин, керівник Інтернет-центру Буської ЦБС