Головна Цікаво Або безробітний, або одноосібник

Або безробітний, або одноосібник

826

З початку року набрав чинності новий Закон України "Про зайнятість населення" від 5.07.2012 р. №5067-VI, який спричинив у селі справжнісінький соціальний вибух. Після свят людям, які проживають в сільській місцевості та є членами особистого селянського господарства, на біржу – зась.

Досі їх "перепусткою" в ряди безробітних була наявність 26 робочих тижнів, які не пов'язані з ОСГ. Як тепер реєстру­ватимуть людей у Буському районному центрі зайнятості, – з'ясовували на нараді з головами місцевих рад.

Ситуацію роз'яснив директор Буського районного центру зайнятості Степан Милянов­ський, наголосивши, що ця категорія селян чи не найбільша частина безробітних, які пере­бувають на обліку в ЦЗ.

Нововведення спровоку­вали ряд запитань в першу чергу у голів місцевих рад, які, зокрема, надаватимуть довідки про при­належність до особистих се­лянських господарств.

Після довгих обговорень зійшлись на думці, що людина, яка надасть у сільраду про­то­кол зборів про вихід з особистого селянського господарства, змо­же стати на облік в ЦЗ, отри­мавши відповідну довідку у міс­цевій раді. Цього закон не за­бороняє, тож такі дії будуть юридично правильними.

Ірина  КОРЧИНСЬКА