Головна Цікаво Цікава людина – Олександр Саримсаков

Цікава людина – Олександр Саримсаков

1099

 Знаємо його як людину, яка щораз відкриває нові грані, нові можливості свого таланту. Він не тільки відомий поет і композитор, проводить мистецько-духовні акції, а й багато подорожує. З них повертається не тільки зміцнений духовно, з певним багажем знань, але й з музичними інструментами, притаманними певній місцевості. 

 
Грою на них, привезених з Непалу, Тибету, Індії, інших держав світу, Олександр Саримсаков проводить цілительний сеанс. Співаючі чаші, тибетські дзвони, марсіанський барабан, караталу із символами –знаками благополуччя, дримба з Алтаю, діджеріду, за допомогою якого австралійські аборигени очищали простір навколо себе і виганяли злих духів, – звуки цих екзотичних музичних інструментів навіюють різні спогади, певні асоціації. І хоч у залі сиділа невелика кількість людей, проте всі вони пройнялися цією незвичною атмосферою.
 
Запитую у керівника відділу культури Людмили Ціхоцької, які асоціації створювала її уява, коли линула мелодія незвичних для  нас інструментів: 
 
Асоціації і враження від знайомства з екзотичними музичними інструментами і тими неземними космічними звуками, які вони передавали, годі передати словами. "Співаючі чаші" нагадували звуки весняної повені, вітровію і тріск зламаного ним гілля, дзвін кришталево-чистого повітря, таємничість незвіданого космосу.
 
Дримбоподібні інструменти воскрешали в пам’яті гуцульські коломийки, а трембіта з бамбука занурила у світ фільмів Сергія Параджанова і його вікопомних "Тіней забутих предків".
 
Давайте повернімось до акції "Цікава людина". Що спонукало вас започаткувати її?
 
Маленький принц з "Планети людей" А.Екзюпері стверджує, що найбільша радість на Землі – радість людського спілкування. Цю радість дає нам доля, даруючи зустріч із цікавими, неординарними, талановитими, харизматичними людьми. А їх чимало серед нас. Один із них – Олександр Саримсаков. Багатогранність його таланту захоплює, дивує, бо видається безконечною. Нове захоплення Олександра музичними інструментами народів світу надало можливість нам, тим, хто подорожує не так активно, глибше пізнати музичну культуру далекого закордоння. Це цікаво, це захоплююче, це фантастично!
 
Зустрічі  з цікавими людьми стануть традиційними у районному  храмі культури?
 
Маю надію і сподівання, що започаткована культурно-просвітницька акція "Цікава людина" принесе нам багато цікавих зустрічей і море радості від спілкування з креативними людьми. Прошу читачів "Волі народу" подавати свої пропозиції і приєднатися до нашої акції.
 
Лариса ГАРАСИМІВ