Головна Цікаво Як красненців обдурили

Як красненців обдурили

1293

Майже два місяці минуло від того часу, як 17 вересня громада Красного здійснила масову акцію на пішохідному переході, паралізувавши рух транспорту на державній дорозі Рівне-Млинів-Берестечко-Буськ-Перемишляни Т-18-06 у селищі, виконуючи таким чином рішення сходу від 4 серпня 2013 року з вимогою терміново ремонтувати дороги. Кульмінацією цих подій стало невиконання Службою автомобільних доріг у Львівській області доручення Державного агентства автомобільних доріг України, у якому, за інформацією самого агентства від 16 серпня 2013р., йшлося про терміновий початок ремонтних робіт. Тому громада і розпочала протести (на знімку внизу).

Нагадаємо, що на акцію прибув перший заступник начальника Служби автомобільних доріг у Львівській області Василь Баранович (на знімку вгорі справа). Останній переконував, що дорогу відремонтують упродовж 25 днів. Його слова прозвучали на всю Україну, адже журналісти центральних телеканалів та місцевих ЗМІ прибули того дня у Красне. А тим часом на дорозі вже поспіхом працювала техніка та дорожні служби, які, не дивлячись на дощ, вкладали асфальт. І люди майже повірили. Та, як виявилось, обіцянка стала черговою великою брехнею чиновників.

Очевидно, що з самого початку так було задумано. А на мої запити й надалі надходили багатообіцяючі доручення. Так у листі за підписом заступника голови Львівської ОДА С.В. Василенка від 3 жовтня 2013р. повідомили, що департамент розвитку інфраструктури, дорожнього господарства та паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА листом від 26 вересня скерував лист Службі автомобільних доріг у Львівській області з проханням привести вищезгадану автомобільну дорогу загального користування до належного експлуатаційного стану та повідомити про проведену роботу. Неважко здогадатися, що ніхто нічого не робив і нікого не повідомляв. Зрозуміло, що існують певні домовленості, а ті чисельні доручення – це великий "лохотрон" на рівні держави. Насправді все виглядає так: і обладміністрація, і Державне агентство каже Службі автомобільних доріг у Львівській області, – мовляв, гроші на дороги ми вам не дамо, але листи "незадоволені" писатимуть. Тому доручення будуть, але реально нічого не буде, і всі задоволені. Людей просто розводять, – іншого пояснення не бачу.

А на місцевому рівні теж нічого не зробиш, бо дорога Т-18-06 у прямому підпорядкуванні агентства. Немає раніше діючого оподаткування з транспортних засобів, 50% якого перераховувалось місцевим радам, а діє так званий податок з реалізації пального, який 100% іде в державний бюджет, тобто в Київ, а звідти кошти на дороги практично не повертаються. То де ж ці мільярди від реалізації пального?

Виявляється, окрім цього існує проблема з державними дорогами обласного значення, на які виділено конкретні кошти. Так, на автомобільну дорогу обласного значення Золочів-Красне (відповідно до "Переліку об'єктів капітального та поточного ремонту автодоріг місцевого значення, ремонт яких планується проводити у 2013 році за рахунок коштів спеціального фонду обласного бюджету, згідно з рішенням постійної комісії з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв'язку Львівської обласної ради від 21.05.2013р.") передбачено 613,3 тис. грн (в т.ч. капітальний ремонт – 420,0 тис. грн, поточний ремонт – 193,5 тис. грн). Надворі листопад і вже мали б реєструватись акти виконаних робіт, проте й тут немає зрушень.

З приводу цього теж надіслав запити уже до новопризначеного голови ОДА, а також голови Львівської обласної ради. Якщо з обласною адміністрацією для мене давно все зрозуміло, то в керівництва Львівської обласної ради хочу запитати, чи контролюють кошти, які виділяють на дороги? Якщо ні, то що тут казати? Повторно скеровую звернення до народних депутатів України від Львівщини з проханням звернутись у профільні державні структури на рівні Києва для вирішення болючого питання.

До слова, на останні перекриття доріг представниками громад на території Львівщини (Жовква, Стрий та інші), де також вимагали ремонту, навіть ніхто з обласних чиновників не прибув. Як кажуть, вирішили вже «не позичати в Сірка очі…» Але людям від цього не легше.

Богдан ГЛОВА, депутат Буської районної ради