Головна Цікаво Як зважитися піти на огляд проктолога?

Як зважитися піти на огляд проктолога?

1962

Я збирався довго, дуже і дуже довго. Хоча, деяким це може здатися і швидко – десь через 7-8 місяців після початку «серйозних симптомів».

Доктора шукав не менше довго, ніж збирався. Просто в процесі «зборів» шукав його, так набагато легше і зібратися і доктора знайти.

Є різні думки з приводу того як піти на огляд до проктолога і куди саме піти, висловлю своє.

Приватні клініки – це добре. Іноді дуже добре. Для прикладу, в клініці Mednice http://med-nice.com.ua/proctology/  ти не стоїш в нескінченних чергах, тебе не записують по 2 години бабусі в реєстратурі, не ходиш зі своєю карткою як колись ходили з талонами на їжу як бідний родич і багато багато чого ще не переживаєш, принизливого чи не відповідає твоїм уявленням «за життя ». Але багато чого ми представляємо в одному світі, а насправді воно виявляється в іншому. У приватних клінік багато плюсів, але багато і мінусів. Я не можу порадити НЕ ХОДИТИ В приватній клініці, але не можу і сказати, щоб Ви туди йшли без роздумів.

Державні поліклініки – це теж палиця з двома кінцями. З одного боку ти як-би практично безкоштовно можеш лікуватися (але ПРАКТИЧНО це сильно голосно сказано, все одно ми знаємо наскільки у нас «безкоштовна» медицина).

З іншого боку – якщо «додати грошей», то державна поліклініка перетворюється на дійсно зацікавлену в Вас структуру і за наявності хорошого лікаря-проктолога Ви отримаєте якісну консультацію, огляд і подальше лікування.

Я не був у приватній проктологічній лікарні, я був у державній. Це мій усвідомлений вибір, підкріплений багатьма відгуками на форумах та порадами сімейного лікаря. Але все одно я дуже довго думав, все порівнював, сумнівався, але після таки пішов до лікаря, про який було дуже багато позитивних відгуків. І цей доктор – жінка. Просто професіонал своєї справи. Тому людей завжди стільки … але воно того варте. Очікування звичайно для мене завжди практично гірше самої смерті, тому я дуже погано переношу величезні черги, особливо в таких місцях як зубні клініки і проктологія. Але як і дивно, зубний лікар у мене теж майстер на всі руки, проте чергу до нього навіть якщо по запису, все одно триває кілька годин. Зубний лікар правда приватний, працює сам на себе.

Але хочу Вас запевнити – є і в приватних клініках хороші лікарі. Це точно. Є лікарі, які працюють і в державних та в приватних клініках одночасно. У такому випадку, це великі фахівці як правило. І до таких лікарів варто йти саме в державну поліклініку – там буде в рази дешевше.

Пам'ятайте тільки що в приватних клініках як правило виробляються так звані малоінвазивні способи лікування. Це означає з одного боку інноваційні технології, з іншого боку – приватна клініка може не мати певних дозволів на серйозні операції, та й під час серйозних операцій можливі й серйозні наслідки, а це удар по репутації клініки, раптом все піде не так, як потрібно і клієнт подасть до суду? Звичайно це практика більше західних людей, але у нас я б теж не посоромився подати в суд на клініку, якби вони взяли скажені гроші, але ще й не провели операцію на належному рівні.

Хочу сказати головну думку – вибір все одно за Вами. Підготуватися до огляду проктолога потрібно насамперед морально.

Решта – поставити клізму або близько того – це вже дрібниці життя. Але, скажу я Вам – я не ставив клізм і нічого не робив. Це мовою, зрозумілою лікарям значить «не готувався».

Коли я остаточно вибрав доктора і місце мого візиту, я звичайно ж подзвонив. І розповів доктору в двох словах все як є. Вона сказала що не потрібно обов'язково «готуватися», адже у мене там все запалене – потрібно спочатку прибрати запалення, ось що вона мені сказала. «І приходьте як є, головне – в гарному настрої, бадьоренько, веселенький і не бійтеся – ми на Вас подивимося».

Знаєте, ставлення доктора до пацієнта ДУЖЕ ВАЖЛИВО. Скрізь, в будь медицині. Наприклад у мене таке напуття вже зняло мені гору з плечей, хоча я все одно дико боявся. Але все ж переборов свій страх і пішов до проктолога в призначений час …