Головна Цікаво Як вибрати обладнання для виробництва карамелі

Як вибрати обладнання для виробництва карамелі

Найбільш популярним і улюбленим кондитерським продуктом не тільки дітей, а й дорослих є карамель. На сьогоднішній день фахівцями нараховано більше п’ятисот видів таких ласощів, що відрізняються один від одного смаком, складом і формою. Що є основною сировиною для виробництва карамелі? Ці кондитерські вироби виготовляють з маси, інгредієнтами якої служать різноманітні добавки і цукор.

Виготовлення цукерок здійснюють універсальні чи спеціалізовані кондитерські фабрики, а також дрібні або великі кондитерські цехи. Схема виробництва карамелі складається з чотирьох послідовних етапів. На першому з них готується маса, складовими компонентами якої є цукор і патока, агар і вода, вершкове масло і молоко, а також різноманітні смакові добавки.

Залежно від того, якого виду випускається карамель, визначають конкретний склад кондитерського виробу, а також температуру змішування інгредієнтів, які повинні в результаті придбати необхідну консистенцію.

В даний час механізація і автоматизація виробництва карамелі знаходяться на вищому рівні. Вручну в харчовій промисловості виготовляються тільки дорогі шоколадні цукерки. Для того щоб купити обладнання для виробництва карамелі, необхідно ознайомитися з усіма існуючими пропозиціями. Фірми-виробники пропонують широкий вибір різноманітних моделей машин. Компанія Овен може запропонувати різне професійне обладнання для виробничих ліній. На сайті компанії owen.ua ви ознайомитеся з всією продукцією.

При цьому придбати їх можна для випуску різних видів солодощів. Лінія з виробництва карамелі здатна не тільки виготовити, але і упакувати цукерки з желейними і помадними, молочними та помадно-молочними, а також з іншими видами начинок. При цьому максимальна продуктивність сучасного обладнання складає до 200 000 виробів протягом хвилини.

Приготування карамельної маси

На першому етапі технологічного процесу знадобиться придбати універсальний варильний вакуум-апарат. Його рекомендується купувати для невеликих підприємств. Як вибрати оптимальну модель? Рекомендується зупиняти свій вибір на моделях, в системі яких функціонують два котла, причому один з них розташований над іншим.

Спочатку заготовлюють сировину, що входить в рецептуру карамелі. Його завантажують у верхній казан і включають мішалку. Суміш піддається обігріву пором, який має тиск від п’ятисот до шестисот кПа. Перемішування рецептурної маси проводиться протягом чотирьох-восьми хвилин.

Після того як цукор повністю розчиниться, мішалку вимикають. Потім масу піддають уварювання при підвищенні температури. При нагріванні карамельної маси до 140 градусів відбувається автоматичне включення клапана, вивантажують суміш у нижній котел. В цей же час запускається вакуумний насос. Після того як варіння карамельної маси буде завершена, відбувається перекидання нижнього котла.

Охолодження

Устаткування для виробництва карамелі включає спеціальні столи. Призначені вони для охолодження маси, що надходить з варильної апаратури.

При більш масштабних виробництвах застосовуються охолоджуючі машини, через які проходить безперервний потік карамельної маси. Вибір цього типу обладнання буде залежати від розмірів бізнесу.

Також варто звернути увагу на перетворювачів гідростатичного тиску при інсталяції обладнання. Компанія Овен запропонує вам якісні перетворювачі. На сторінці http://owen.ua/datchiki/preobrazovateli-gidrostaticheskogo-davlenija ви знайдете більш детільну інформацію про перетворювач.

У карамельної маси повинні рівномірно розподілятися всі вхідні в її склад компоненти.

Іноді цей процес здійснюють вручну. Однак при напівмеханізованому способі застосовують промінальную машину. У цьому апараті є стіл, який обертається на вертикальній осі. Над ним прикріплений обертається промінальний зубчастий ролик. Забезпечена дана машина і перекидачем, виготовленим у вигляді лемеша. Прилад дозволить отримувати якісну масу однорідної консистенції, тому на його придбанні економити не варто.

Витягування

Устаткування для виробництва карамелі включає і тягучу машину. Після обробки на даному апараті солодка маса набуває крихкість і шовковистий блиск. Це відбувається за рахунок проникнення в карамель повітря. Солодка суміш при цьому втрачає не тільки свою прозорість, але і щільність.
Отримання карамельного батона

Безформна пластична маса повинна придбати форму каліброваного джгута з певним перетином. Для цього використовується карамелеобкаточная машина. Начинка в кондитерські вироби закачується за допомогою насоса. Для цього на корпусі карамелеобкаточной машини повинен бути змонтований начінконаполнітель.

Він призначений для здійснення дозованої подачі начинки всередину карамельного батона.

Формування корпусу цукерок

Устаткування для виробництва карамелі включає вальцьову машину. У цей апарат надходить пласт підготовленої цукеркової маси. Весь процес складається з прокатки карамельної суміші між вулицями, на яких вигравірувані осередки. Там же знаходиться і рельєфний малюнок.

Розташування осередків передбачено таким чином, що при поєднанні вальців утворюється єдина формувальна камера, яку і заповнює карамельна маса. З вальцьовий машини виходять відформовані вироби. Між собою вони з’єднані тільки тонкими перемичками з карамельної суміші. Відформований солодкий пласт продовжує свій рух по спеціальній стрічці. Після охолодження перемички стають крихкими і легко відділяються від цукерок.

Охолодження після формування корпусу

Карамель повинна бути доведена до температури в 35 градусів. Для охолодження кондитерських виробів використовують вузькі транспортери. Це обладнання виготовляється з прогумованого полотна, ширина якого не повинна перевищувати десять сантиметрів. Карамельна ланцюжок, що знаходиться на транспортері, обдувається повітрям, що поступає з вентиляторів. Температура готових виробів надалі знижується в пристроях закритого виду (спеціальних шафах).

Глянцування

На поверхні деяких видів карамелі створюється захисний шар. Він захищає цукерки від негативного впливу навколишнього повітря. Устаткування для виробництва карамелі на стадії глянцування включає дражировочні котли. У ці апарати проводиться завантаження карамелі, що має температуру, що не перевищує сорок градусів. Після цього солодкі вироби поливаються цукровим сиропом, який вливають невеликими порціями кожні дві-три хвилини.