Головна Цікаво Комарі атакують

Комарі атакують

Через тривалі дощі й підвищену вологість цього року в Україні нашестя комарів. Вони не дають спокою ні на природі, ні в помешканні. Людина, потрапляючи у їхню увагу, може за хвилину отримати 60-100 укусів. Окрім неприємних відчуттів, комарині укуси несуть масу інфекцій, аж до малярії, та різні алергічні прояви. Чому комарі такі активні та як від них вбрегтися – далі.

Окрім того, що комарі просто докучають людям, вони ще є переносниками різних інфекцій, небезпечних захворювань, як-от малярія, дирофіляріоз, – повідо­мила епідеміолог Буського районного лабораторного відді­лення Надія Назарко. Пере­дається малярія від хворої людини або паразитоносія найчастіше через укус маля­рійного комара – маленького (розміром до 0,5 см), сіренького, непримітного, який сідає на поверхню під нахилом 45 гра­дусів, але тільце при цьому витягнуте прямолінійно. Захист житла від зальоту комарів, шкірних покривів від їх укусів — це основні заходи профілактики малярії, які кожен з нас повинен забезпечити у будь-якому місці свого перебування, особливо в країнах з жарким кліматом.

Ефективним буде застосу­вання різноманітних репелен­т­них засобів, які відлякують комарів. Фахівці рекомендують також придбати в аптеці ефірні олії: анісову, гвоздикову, кедрову. Ними можна змастити ділянки тіла перед відпочинком чи роботою на присадибній ділянці. Допомагає також бальзам "Зірочка" і крем "Off". На дачних ділянках корисно робити ди­мове обкурювання, марлеві засіки на вікнах, кватирках, дверях.

Але є й природні засоби відля­кування комах. Більшість із них – ароматичні масла, тому не варто про них забувати. Відлякує ко­марів запах гвоздики, бази­ліку, анісу й евкаліпту. Будь-яку з олій цих рослин можна викорис­то­вувати для захисту – потрібно змастити відкриті ділянки шкіри або крапнути на джерело вогню – у камін, багаття, на свічку або розігріту сковорідку. Олія чай­ного дерева швидко позбавляє свербіжу та набряклості шкіри після укусів комах. Ось простий рецепт із гвоздикою: 5 г кип'ятити 15 хв у склянці води. 10 крапель відвару змішати з 1 ст. ложкою будь-якого одеколону і протерти відкриті ділянки тіла. Упродовж двох годин можна гуляти спокій­но: комарі й інші комахи до вас не наблизяться.

Для відлякування можна використати запах валеріани, дим від злегка просушеної глиці ялівцю, соснових або ялинових шишок, камфори. Для захисту від комах наші предки застосо­вували й відвар коріння пирію – одного з найпоширеніших бур'я­нів. Поса­дивши під вікнами будинку бузину, ви відлякаєте комарів.

Якщо комар уже вкусив, тоді місце укусу змащуємо розчином питної соди (1 ложка на склянку води) або оцту, промиваємо ділянки господар­ським милом, фурациліновим розчи­ном чи настоянкою кален­дули. В дачних умовах можна приклас­ти вимите в прокип'я­ченій воді листя подорожника чи розрізану цибулину. Це зніме свербіння. Якщо у дітей чи навіть дорослих після цих процедур через день-два не зникає припухлість і сверблячка, тоді варто зверну­тися до алерголога. Особливо болісно реагують на укуси кома­рів діти. Найчастіше комарі нападають, коли немає вітру, у ранковий час і перед заходом сонця.

Ірина Корчинська