Головна Цікаво Кухонний ніж: Як правильно вибрати ніж для кухні

Кухонний ніж: Як правильно вибрати ніж для кухні

Брендовый кухонный нож

Щоб процес приготування їжі приносив задоволення, а не діяв на нерви, без якісного кухонного обладнання та приладів не обійтися. Це стосується в першу чергу ножа – незамінного інструменту, без якого ваше будь-яке місце в будинку (не брехати в першу чергу собі), буде вже зовсім не тим.

Тому, процес його вибору може затягнутися надовго. Ми допоможемо вам скоротити його хоча б в половину і розповісти про особливості різних ножів для кухні.

Види кухонних ножів

Якщо судити з назви цього абзацу, то стає зрозуміло, що одного заточеного ножа на будь-якій кухні буде замало. Якщо ви хочете, щоб процес нарізування свіжоспеченого хліба не викликав у вас нападів люті, потрібно просто купити кухонний ніж для хліба. Тим самим ви забезпечите собі хлібне душевний рівноваги.

Це ж стосується і «м’ясного набору» ножів. У нього можна умовно включити знаряддя для кісток, філе або стандартний для м’яса. Всі вони трохи відрізняються за формою клинка. М’ясо взагалі дуже швидко затупляє леза, тому без кількох видів обійтися буде важко. Варіант для філе також підійде і для роботи з грудинкою риби.

Ножі для овочів – це окремий «букет». Той, який для очищення, має гачкуватим лезо для легкої роботи з шкіркою круглих овочів і плодів. Вістрям зручно вирізати зіпсовані частини. Виділяють спеціальний великий ніж для дрібної шинкування і нарізки зелені.

Що потрібно врахувати при виборі кухонного ножа?

Перш, ніж купувати кухонний ніж, ознайомтеся з його характеристиками і почитайте відгуки на різних сайтах і форумах. Також важливо чітко розуміти мету покупки і визначити бюджет. Хороший ніж просто не може коштувати дешево, хоча б з урахуванням використовуваних для його створення матеріалів. Тому краще вибирати варіанти середнього або високого цінового сегмента.

Якщо говорити конкретно про технічні характеристики, то важливі матеріал леза і рукояті. Сталь обов’язково нержавіюча, адже ніж постійно буде контактувати з водою. Матеріал ручки повинен міцно утримувати її в долоні.
Набори кухонних ножів

Цей варіант – ідеальне рішення, якщо необхідно купити не один ніж, а замінити весь набір цілком. Таким чином ви заощадите ще й на спеціальній підставці, яка найчастіше додається в упаковці.

Набір кухонних ножів

Однак, кількість ножів в наборі відрізняється. Наприклад, якщо вам необхідний базовий комплект, і ви зазвичай не працюєте з рідкісними інгредієнтами, то 4-5 ножів буде цілком достатньо. І, ясна річ, для професійного кухаря або просто набив руку в кулінарії людини цього буде мало.

Тому підходите до вибору набору раціонально.

Відомі фірми кухонних ножів

Зараз на ринку кухонного начиння можна знайти десятки, якщо не сотні різних виробників. Однак, не всі вони заслуговують вашої уваги. На які тоді варто звернути увагу?

Брендовий кухонний ніж

Ну, по-перше, це звичайно ж німці. Ножі з Німеччини ще з 19 століття славилися високою якістю і стійкістю заводської заточки леза. Якщо бути точніше, то майже всі виробничі потужності концентрувалися в місті Золінген. З цієї причини, переглядаючи каталоги кухонних ножів Rondell, Zwilling і Felix Zollingen, можете бути впевнені, що їх продукція стане справжньою гордістю і окрасою будь-якої поважаючої себе кухні.

Слідуючи далі по «гострим» географічним орієнтирів, варто сказати, що виробники з Іспанії складають гідну конкуренцію. Кухонні ножі Acros асоціюються в першу чергу з особливим матеріалом – нержавіючої сталлю Nitrum. Це оригінальна запатентована розробка компанії, якої не можуть похвалитися інші бренди.

І тут ми різко перемістився на північ, до суворих вікінгів і оселедця. Ножі Fiskars, як це не дивно, мало схожі на середньовічні тесаки безстрашних воїнів і моряків. Це дуже ергономічні знаряддя для зручного нарізування будь-яких продуктів, особлива форма ручки і прогумований матеріал дуже зручний у використанні.

Звичайно ж ми не обмежилися тільки одним континентом, адже за океаном є чимало гідних кандидатів, здатних зайняти почесне місце на робочій поверхні саме вашої кухні. Наприклад, бразильські ножі Tramontina або японські Samura не менше якісні та міцні.

В Україні теж можна знайти гідний аналог вітчизняного виробництва. Компанія Kizlyar виготовляє не тільки кухонні ножі, але і варіанти для полювання або походів.