Головна Цікаво Купляємо бензокосу – особливості та характеристики

Купляємо бензокосу – особливості та характеристики

Как правильно выбирать бензокосу
Как правильно выбирать бензокосу

Бензокоси (мотокоси, бензотріммер) стали незамінним інструментом в арсеналі будь-якого працелюбного дачника. Бензинові агрегати стрімко витіснили традиційні класичні ручні коси, завдяки високій продуктивності і зручності використання. Зараз ринок бензокосілок пересичений пропозиціями від виробників. Однак, споживачеві все ж буває складно знайти модель, яка б відповідала його фінансовим можливостям і задовольняла в плані продуктивності і надійності.

Мотокоси набули широкого поширення: вони застосовуються в дачних господарствах, використовуються при благоустрої міських ландшафтів, виробничих майданчиків, територій військових частин і т.д.

Переваги бензинових мотокос

Висока продуктивність: за допомогою базової моделі можна без особливих зусиль упорядкувати типовий дачну ділянку за кілька годин.

Широкий спектр застосування: навіть бюджетна бензокоса здатна скошувати траву, проріджувати зарості чагарників, обрізати молоді дерева. Бензиновому інструменту під силу будь-яка трава: від невеликої і рідкісною дворової травички до щільних заростей осоки або кропиви.

  • Можливість зміни режимів роботи: в комплекті з сучасною моделлю йде кілька насадок, адаптованих під певні види рослинності.
  • Маневреність: бензотріммер здатний ретельно прокашівать важкодоступні куточки вашої ділянки, в тому числі біля стін і парканів.

Основна насадка, яка використовується на мотокосах – це головка з товстої пластикової волосінню. 2-х тактний або 4-х тактний мотор приводить головку коси в руху і кінці волосіні перетворюються в леза. Волосінь легко справляється з густою травою і невеликими незміцнілими чагарниками.

Як правильно вибирати бензокосу

Існує кілька аспектів, на які слід звертати увагу при покупці агрегату. Зупинимося на кожному докладніше.

Всі товари даної категорії відносяться до однієї з трьох груп:

  • Європейські та японські виробники: це популярні в Україні марки – Stihl, Husqvarna, Oleo-Mac. Продукція брендів відрізняється високим моторесурсом, різноманітністю додаткового обладнання, розширеної лінійкою двигунів, відмінними ергономічними характеристиками. Але вартість апаратів буде найвищою.
  • “Китайці”: стверджувати, що китайські мотокоси – це “дешево і сердито” буде некоректним. Китайські бренду – Partner або Champion виробляють якісну садову техніку з пристойним моторесурс, багатим оснащенням і з надійною конструкцією.
  • У таких апаратів буде більше рівень шумів і вібрацій, однак заради низької ціни ці недоліки легко пробачити. У разі природної поломки знайти запчастини не буде проблемою.
  • СНД виробники – Україна, Росія, Білорусь. Марки Sadko, Дніпро-М, Мінськ, Бригадир, Урал хоч і є номінально “рідними”, але зроблені на тих же китайських запчастинах. Судячи з відгуків, особливої ​​різниці за експлуатаційними показниками і надійності не спостерігається.

Чи не рекомендуємо купувати економ-моделі зовсім невідомих виробників з Китаю, так як в процесі використання можуть виникнути проблеми з доступністю запчастин і витратних матеріалів.

Потужність і тип двигуна

Мотокоси оснащуються двотактними і четирехтактнимі моторами. Двотактні варіанти простіше обслуговувати, вони не вимогливі до якості суміші. Але такі мотори швидше витрачають паливо, мають високий рівень шумів і вібрацій в робочому режимі.

4-тактний двигун шумить куди менше і значно економніше по витраті палива (економія палива може доходити до 30% в порівнянні з “2-х-тактнікі”). Чотиритактний ДВС дуже вимогливий до якості бензину і масла.

Показники потужності більшості моделей знаходяться в районі 2 к.с. Цього вистачає, щоб забезпечити кращу продуктивність для садово-городніх робіт. Однак, якщо звернути увагу на “китайський сегмент”, можна знайти бюджетні мотокоси для сіна з потужністю понад 3 к.с.

Тип ріжучої насадки

Про голівці з волосінню розповідали вище, повторюватися не будемо. Відзначимо, що це найкраща насадка для трави. Також тримери комплектуються сталевими дисками для різання чагарників і невеликих дерев.
Тип штанги і рукоятки

Штанги бувають розбірні і нерозбірні.

Нерозбірні застосовуються на компактних малопотужних моделях. Таку косарку можна не розбирати і перевозити цілком. Більшість доступних моделей комплектуються розбірною 2-колінчатою штангою: можна відокремлювати блок з двигуном і зберігати окремо. Вони легше піддаються ремонту.

Рукояток два типи:

  • Для дворічного хвата: монтуються на важких універсальних агрегатах високою і середньої потужності. Органи управління розташовані на рукоятках, а косарка кріпиться до щитка на поясі;
  • Для однорічного хвата: характерні для легких малопотужних триммеров з низькою інтенсивністю роботи.

Правила роботи з мотокосою

Правила орієнтовані на безпеку оператора і збереження техніки. Невеликий перелік:

  1. Працюйте в заводському захисному комплекті (поясний щиток, рукавички, окуляри). Завжди працюйте в окулярах! Вилітає сміття і дрібні шматочки трави небезпечні для очей.
  2. Не допускайте перегріву двигуна.
  3. Очистіть ділянку від крупного сміття та камені до початку косовиці.