Головна Цікаво Лазерна корекція зору: як проводиться та скільки коштує

Лазерна корекція зору: як проводиться та скільки коштує

Якщо вам не пощастило зір, це у всьому не означає, що всю життя доведеться носити очки або лінзи. Методики лазерної корекції зору дозволяють позбутися від близорукости, дальності та астигматизму. Лазерні технології в офтальмології – передова край цієї галузі медицини, самий інноваційний та досконалий спосіб виправлення недоліків зору.

Що таке лазерна корекція зору

Щоб ми побачим все чітко и ясно, очі повинні фокусуватися. Саме нездатність «налаштувати» правильний фокус – і є причиною поганого зору. За допомогою лазера лікарі сьогодні можуть змінити форму рогівки в такий спосіб, щоб очі знову мали здатність до фокусування, а зображення, яке потрапляє на сітчатку, було чіткім.

Перша методика лазерної корекції зору була розроблена досить давно – операції почали проводити ще наприкінці 1980-х. З тих пор підхід значно покращився. Щорічно в світі проводяться близько 3 мільйонів операцій, і їх кількість зростає – люди перестали відноситися до цієї процедури насторожено, і ціни поступово зменшуються, роблячи лазерну корекцію зору доступною для багатьох.

Показання та протипоказання до процедури

Які проблеми допоможе вирішити лазерну корекцію зору

Ця процедура ефективна при близорукости до -12 діоптриїв, далеків до +6 диоптрий і змішаних астигматів від -4 до +4 діоптриїв. Інколи вона показана і при більш серйозних дефектах.

Лазерну корекцію зору можна рекомендувати всім, хто страждає від проблем із зором. Вона особливо необхідна тим, хто за якоюсь причиною не може носити лінзи або випробовує істотний дискомфорт при їх використанні. Лазерна корекція зору http://oculus.lviv.ua/areas/ophthalmology/lazerna-korekciya-zoru-ta-lazerni-meto/ – відмінний вихід і для тих, у кого спостерігаються проблеми тільки з одним оком.

Перш ніж взнати вартість лазерної корекції зору, ознайомтесь із списком протипоказань для цієї процедури, серед яких:

  • катаракта;
  • глаукома;
  • швидко прогресуюча розлади зору;
  • сахарний діабет;
  • наявність кардіостимулятора;патології рогів (к такому відносить її ензинація, кератоконус та інші);
  • інфекційні поразки глаз;
  • вагітність (після процедури лазерної корекції протипоказані сильні фізичні навантаження, а роди – це навантаження практично на межі можливостей).

Умовним протипоказанням вважається вік до 21 року (хоча тут можливі виключення).

Можливі ускладнення

Незважаючи на те, що лазерна корекція зору – операція швидка і малотравматична, варто пам’ятати, що деякий ризик все ж таки присутній. Шанси розвитку ускладнень мінімальні, але вони є. Взагалі слід відзначити, що частіше всього вони виникають через несоблюдение правил поведінки після операції. Так, до ускладнень після лазерної корекції зору відносяться:

  • набряки, порушення кровообігу;
  • травма і зміщення лоскута рогів (часто виникає з-за того, що пацієнт прикасався до очей);
  • зниження контрастної чутливості в сумерках (проявляється в перший час після операції і з часом проходить).

Корисна інформація

По статистики, ризик розвитку будь-яких ускладнень після операції по лазерній корекції зору складає 2%.

Як проводить процедура

Лазерна корекція зору проводиться за допомогою спеціальної установки – лазерного променя, спрямована на роговиці, випаровує шари кліток, товщина яких вимірюється в мікронах, щоб змінити форму рогів. Це невероятно тонка і високотехнологічна процедура.

Тем не менее для самого пацієнта вона проста і швидка. Лазерна корекція зору проводиться амбулаторно. Після всіх обстежень, постановки діагностики та консультацій офтальмолога пацієнт лежить на кушетці, лікар проводить місцеву анестезію за допомогою очних крапель і фіксує очі в відкритому стані.

Потім лікар за допомогою кератома формує найтонший лоскут горла і відводить його в бік, як би відкриває сторінку книги. Після цього роговиця обробляється лазерним променем, який випаровує частину клітин і придає роговиці необхідну, детально обчислену за всіма параметрами форму. Коли маніпуляція завершена, лікар повертає лоскут рогів на місце і розгладжує його. В очі закапують антибактеріальні каплі, знімають фіксатор, і пацієнт може повертатися додому.

Багато пацієнтів турбує думка: а що буде, якщо під час операції я випадково зміщена погляд?

Адже якщо лазерна корекція – така тонка робота, наслідки найменшого руху очних яблук будуть катастрофічними! Насправді ніякої риски немає. Сучасні лазери відслідковують мінімальні відхилення очного яблука, в результаті лазерний промінь потрапляє строго в ту місце, яка була спочатку визначена комп’ютером. При сильному відклоненні очного яблука, апарат автоматично приостанавливає роботу. Вся операція займає 10-15 хвилин, причому час безпосереднього впливу лазера на очі складає від 30 до 40 секунд. Операція проходить абсолютно безболезненно. Приємно навіть під час короткого реабілітаційного періоду пацієнт не відчуває дискомфорту, ні болю. Однак для якнайшвидшого відновлення і попередження розвитку ускладнень слід дотримуватися деяких правил.

Протягом 3-4 тижнів після операції не можна терти око (бажано взагалі не доторкатися до нього), слід носити темні окуляри навіть в похмуру погоду. Слід уникати перегріву (лазень, саун, солярію, гарячих ванн), фізичних навантажень і спортивних ігор, прийому алкоголю, а жінкам потрібно також відмовитися від використання косметики.

Існує кілька методик лазерної корекції зору. Їх головна відмінність – в типі лазера, який використовується для операції, і спосіб формування поверхні рогівки для абляції.

Методики лазерної корекції зору

ФРК (PRK) – фоторефракціонная кератектомія. Це найстаріший метод, з якого і почався переможний хід лазерної корекції зору по всьому світу. Для кінця 1980-х і початку 1990-х це була сама передова методика, але тепер її використовують рідко. Вона травматичніше інших, відрізняється високим ризиком помутніння рогівки. Втім, цей метод дешевше інших, вимагає не дуже високої кваліфікації лікаря, тому він все ще не вийшов з ужитку.

методи лазерної корекції зору

ЛАСИК (LASIK) – на відміну від ФРК, цей метод, крім ексимерного лазера, передбачає використання приладу мікрокератома (для формування клаптя рогівки). Підхід відрізняється меншою травматичністю, швидкої реабілітацією (за один день), більш широкими можливостями в частині відновлення зору (усунення короткозорості до -12 діоптрій). LASIK дозволяє проводити операцію відразу на обох очах.

Фемто ЛАСИК (Femto LASIK) – той же самий LASIK, тільки клапоть рогівки формується за допомогою фемтолазера.

Супер ЛАСИК (Super LASIK) – найпопулярніша і широко поширена методика лазерної корекції зору. При операції за методом Супер ЛАСИК враховуються особливості будови рогівки і особливостей аберації вищого порядку кожного пацієнта, що і дозволяє домогтися найкращого і стійкого результату – вже через 1-2 години після операції пацієнт бачить світ чітким і ясним. Кількість можливих ускладнень після такої операції також мінімально.

Епі ЛАСИК (Epi LASIK) – різновид ЛАСИК, розроблена для тонких рогівки, досить рідкісний і маловикористовувані метод, однак він дозволяє допомогти тим, кому з якихось причин не підходять інші методики корекції зору.

ЛАСЕК (LASEK) – ще один тип лазерної корекції для тонких рогівки, розроблений в 1999 році в Італії. Він більш травматичний, ніж LASIK, і може бути болючим.SMILE (ReLex) – технологія корекції із застосуванням фемтосекундного лазера. При цьому способі так звана лентікула рогівки формується всередині, і витягується вона через розріз. Даний метод дозволяє виправляти лише незначну короткозорість.

Скільки коштує лазерна корекція зору

Вартість лазерної корекції зору складається з типу операції, використовуваного обладнання, серйозності проблеми, репутації і рівня як клініки в цілому, так і лікаря зокрема. В середньому ціна лазерної корекції зору у Львові в клініці офтальмології Oculus коливається в діапазоні від 8500 до 10900 гривень за одне око.

До ціни самої операції слід додати вартість обстеження і післяопераційного спостереження.