Головна Цікаво Літо, спека, продукти харчування

Літо, спека, продукти харчування

853

Щорічно з травня по вересень спостерігається сплеск шлунково-кишкових захворювань, які виникають  при різних обставинах, але пов’язує їх – недоброякісні харчові продукти , нехтування   правилами особистої гігієни, вода. Тільки за період, з початку липня місяця поточного року сталося 5 спалахів гострих кишкових інфекцій, при цьому постраждало  34 особи, 12 з яких діти. Чотири спалахи зареєстровано у Львівській області.

З настанням літньої спеки частіше реєструються спалахи інфекційних захворювань та харчових отруєнь, пов'язаних з вживанням бактеріально забруднених  харчових продуктів та питної води. За високої температури повітря прискорюється ріст патогенної мікрофлори, що може призвести до значного накопичення її у харчовому продукті, а після вживання в їжу такого продукту  виникають різноманітні отруєння та гострі кишкові інфекційні захворювання.

Факторами передачі інфекції найчастіше стають такі швидкопсувні харчові продукти, як м'ясні вироби, молоко і молочні продукти, морозиво, кондитерські та кулінарні вироби, що виготовляються з порушенням технології виробництва, умов зберігання та реалізації, без дотримання належних температурних параметрів та правил товарного сусідства.

За період 6 місяців поточного року в районі зареєстровано 41 випадок гострих кишкових інфекцій (інтенсивний показник становить 88.3), що в 1.4 рази перевищує середньо обласний показник. Питома вага захворілих на ГКІ  серед дітей 0-17 років складає 58,5 %. Лабораторне відділення санепідслужби проводить  контроль   харчових продуктів при обстеженні випадків гострих кишкових інфекцій.  Результати лабораторних досліджень свідчать, що основними продуктами, які  частіше приводять до  інфекційних захворювань серед населення району є: молоко та молочні продукти, яйця домашні, м’ясна кулінарія домашнього приготування, кондитерські вироби, овочі, фрукти  придбані на ринках.

 Якщо ставитись суворіше до питань безпечного вживання  харчових продуктів  в теплу погоду, то можна уникнути  багатьох неприємностей зі здоров’ям, до речі, спровокованих  вашою самовпевненістю і безглуздими помилками.

Для профілактики гострих кишкових інфекцій необхідно: дотримуватися правил особистої гігієни, зокрема, ретельно мити руки з милом перед вживанням їжі, після повернення з вулиці та після кожного відвідування вбиральні.

Мити та тримати у чистоті всі поверхні та кухонні прилади, що використовуються для приготування їжі, користуватися індивідуальним посудом. Регулярно мити та обдавати окропом дитячий посуд та іграшки.

Необхідно запобігати проникненню комах та тварин до приміщень, де відбувається приготування їжі та зберігаються продукти харчування.Окремо готувати і зберігати сирі та готові до вживання харчові продукти (сире м'ясо, птицю, рибу, овочі, фрукти тощо). Для обробки сирих продуктів використовувати окремі кухонні прилади (ножі, обробні дошки тощо).

Потрібно також добре просмажувати або проварювати продукти, особливо м'ясо, птицю, яйця і рибу. Дотримуватись відповідного температурного режиму при зберіганні харчових продуктів (не залишати приготовлен харчові продукти при кімнатній температурі більш ніж на 2 години).

Медики закликають використовувати безпечну воду, не пити воду з неперевірених джерел. Також вживати бутильовану воду, у разі неможливості придбання бутильованої води використовувати охолоджену кип’ячену воду.

Також використовувати продукти харчування, оброблені з метою підвищення їх безпеки, наприклад пастеризоване молоко.

Мийте та обдавайте окропом фрукти і овочі, особливо у разі споживання їх у сирому вигляді.

Не вживайте продукти з вичерпаним терміном придатності, використовувати для приготування їжі тільки свіжі харчові продукти.

При транспортуванні і зберіганні харчових продуктів використовуйте чисту упаковку (поліетилен, контейнери для харчових продуктів тощо);

 – не купуйте продукти харчування у випадкових осіб або в місцях несанкціонованої торгівлі.

– не купайтеся у непроточних водоймах, у місцях несанкціонованих пляжів, не заковтувати воду під час купання.

– Уникайте контактів з особами, які мають ознаки інфекційного захворювання.

При появі симптомів захворювання (підвищення температура тіла, головний біль, інтоксикація, блювання, рідкі випорожнення, біль у животі, висипання на шкірі тощо) своєчасно звертатися за медичною допомогою.

Буське районне лабораторне відділення