Головна Цікаво Ліцензія на імпорт лікарських засобів

Ліцензія на імпорт лікарських засобів

395

Хоча в нинішньому столітті лікування захворювань стало набагато ефективнішим, проте, все ще є необхідність у виготовленні медпрепаратів. На сьогоднішній день перелік медичних препаратів налічує сотні тисяч найменувань. Багато з медичних препаратів є імпортними і не мають аналогів в Україні, тому необхідний їх ввезення на територію нашої країни.

Закон говорить про те, що всім компаніям, які займаються імпортом медпрепаратів, необхідна ліцензія на їх імпорт.

Попередньо проводиться підготовка до отримання ліцензії, для цього слід привести в норму матеріально-технічну базу, проконтролювати відомості в документах, перевірити чи є в них пункт на ведення зовнішньоекономічної діяльності, затвердити документи управлінням якістю медичних препаратів, здійснити перевірку документів про освіту всіх співробітників, що займаються імпортом медичних препаратів.

Потім слід затвердити особу, яка буде займатися імпортом медпрепаратів. Такий співробітник повинен мати вищу фармацевтичну освіту та стаж роботи в галузі приготування медпрепаратів. Також необхідно написати план дій з імпорту медпрепаратів.

Кабінетом Міністрів України визначено перелік документів, які слід подати для отримання ліцензії.

Ліцензія видається особливо строго, перед її видачею проводиться перевірка, чи годиться матеріально-технічна база, штат співробітників, умови і подані документи нормативам. Перевірка проводиться не пізніше ніж через шість днів після подачі документів на отримання ліцензії і може здійснюватися протягом трьох робочих днів. Відмовитися від такої перевірки не можна, в іншому випадку Ваша компанія не отримає ліцензію і ваше заяву залишиться без розгляду.

Після перевірки протягом 10 календарних днів приймається рішення на рахунок видачі вам ліцензії на імпорт медпрепаратів. Відмовити вам можуть в тому випадку, якщо не в порядку документи або матеріально-технічна база не відповідає нормативам.

Щоб документація на отримання ліцензії була правильно складена і вам не відмовили в її отриманні краще звернутися в нашу консалтингову компанію «Фарм-Документ» https://pharm-doc.com.ua/ яка швидко і якісно здійснить всі необхідні заходи щодо видачі ліцензії.