Головна Цікаво Міні пивоварня: варимо різне пиво в домашніх умовах

Міні пивоварня: варимо різне пиво в домашніх умовах

Таке різне пиво

Пиво буває різний. Воно не тільки світле або темне, як прийнято вважати багатьма людьми, далекими від індустрії пивоваріння. Для тих, хто планує варити його в домашніх умовах і готовий купити міні пивоварню, буде цікаво дізнатися докладніше про основні сортах. Невелика довідкова інформація дозволить краще орієнтуватися в основних тонкощі пивоваріння, швидше освоїти основні техніки.
Способи приготування пива

За способом бродіння розрізняються наступні види пива:

  • Лагер – найпопулярніший різновид пива. Щоб зварити такий напій використовують дріжджі низового бродіння, які після ферментації осідають на дно чаші міні-пивоварні. Готується напій при низьких температурах від +5 до +15 градусах. А вистоюється (освітлюється, газується) воно при нульовій температурі.
  • Ель вариться при + 15 + 25 градусах. Для виробництва цього напою використовуються дріжджі верхнього бродіння. Напій виходить міцніше лагера. Дуже часто смак елю має фруктові відтінки.
  • Ламбік в Росії практично не знайомий. Цей вид пива вариться бельгійськими пивоварами без застосування дріжджів. Процеси бродіння забезпечують мікроорганізми, які присутні в суслі.

У кожному з видів пива за типом бродіння є підвиди, які розрізняються відсотковим співвідношенням вміст в напої хмелю (зеленого, червоного або перехідного), дріжджів, солоду. До речі, відрізняється пиво і по типу солоду. Воно може бути:

  • пшеничне,
  • ячмінне,
  • житнє (непопулярний вид).

Крім перерахованих варіантів приготування пива існують «гібридні» варіації хмільного напою, при вариві якого використовуються кілька технологій, солодове суміш і комбінації інгредієнтів. Також особливу пиво може містити різні добавки, не характерні для будь-якого конкретного сорту.

З чого почати?

Якщо ви плануєте купити міні пивоварню або вже її придбали, то досвідчені пивовари рекомендують почати знайомство з цим захоплюючим справою з приготування екстрактного пива. Комплект інгредієнтів, в тому числі готовий солодовий екстракт, дріжджі і хміль до нього можна купити в спеціалізованому магазині. Залишиться тільки, слідуючи рецепту, змішати всі компоненти з водою в бочці міні пивоварні. Такий досвід допоможе зрозуміти всю технологію, щоб далі розуміти суть процесів.

Ну а коли основні ази процесу будуть освоєні, можна переходити до «творчості»: експериментувати, випробувати різні рецепти, різні інгредієнти.