Головна Цікаво Не дайте себе ошукати!

Не дайте себе ошукати!

Дедалі частіше наші краяни стають жертвами «телефонних» шахраїв. Від людей вимагають грошей за звільнення "із біди" близьких родичів, спонукаючи їх перераховувати кошти через банківські термінали та електронні платіжні системи. Також злочинці, представляючись працівниками банківських установ, обманом дізнаються секретний пін-код особистого рахунку довірливих громадян та спустошують їх кредитні картки. Яка ситуація з телефонним обманом у Бущині – далі.

По обіді до п.Ольги зателефонував невідомий,  представившись представником міліції. У слухавці жінка почула голос своєї дитини, яка жалісно просила про допомогу. Олена дійсно повірила, що це був її син, адже перебувала у стані шоку. Розмову продовжив чоловік, який назвав себе оперуповноваженим, і повідомив, що син у міліції, бо побив дитину. Невідомий запевнив: справу можна закрити, юнака відпустять, якщо мати перерахує 5 тисяч гривень. В іншому випадку жінка ніколи не побачить сина. Більше розмовляти з сином Ользі не дозволили. Гроші наказали перерахувати через платіжний термінал, що є в цілодобових супермаркетах. У розпачі жінка кинулась до гаманця, але такої суми у неї не було. Ольга усіляко намагалася подзвонити сину, але його мобільник не відповідав. 

Перемовини зі злочинцями тривали близько 2 годин. Жінка слізно благала невідомого почекати до ранку, щоб обміняти гроші в банку. На щастя, фінансові установи на той час були зачинені. Невдовзі додому повернувся й син, тож сім’я не потрапила "на гачок" шахраїв.

Схема скоєння таких злочинів типова. Про подібну аферу розповів надбужанець Микола, який став жертвою ошуканства, бо розмістив в мережі  Інтернет оголошення про продаж особистих речей. Зловмисник телефонував йому, вдавши з себе покупця, тож жодних підозр не виникло. Він домовився перерахувати гроші за товар на банківську картку продавця, але для цього запитав прізвище, ім'я та по батькові, а також номер картки. За кілька хвилин спільник фальшивого "покупця" вдруге зателефонував п.Миколі,  представившись працівником банку, і повідомив, що на його банківську картку зараз будуть перераховані гроші. Але для їх занесення на рахунок, мовляв, потрібно назвати код підтвердження, який приходить на телефон у вигляді СМС-повідомлення. Пан Микола, не вагаючись, продиктував код підтвердження самозванцю, після чого шахраї без застосування банківської картки власника спокійно зняли всі гроші з рахунка. Чоловік довго не вірив, що допоміг незнайомцям ошукати  себе. Але було вже надто пізно.

Аби не потрапити на гачок ласих на легкі гроші, будьте особливо обачними та обережними. Не довіряйте інформації, яку отримуєте від незнайомців по телефону. Завжди перевіряйте її. Навіть якщо співрозмовник представляється представником правоохоронних органів,  вашим родичем чи знайомим – не поспішайте здійснювати якихось дій, особливо, якщо вони стосуються переказу коштів на розрахунковий рахунок чи будь-яким іншим способом. Побільше випитуйте: хто дзвонить, з якого відділу. Перевіряйте, чи дійсно затримано вашого родича – поговоріть з ним по телефону. Якщо ви сумніваєтесь у правдивості слів незнайомця, швидше повідомте про це правоохоронні органи за номером "102". Пам'ятайте, що найкраща протидія шахраям – ігнорування їхніх прохань, вимог та пропозицій. Своєчасне повідомлення про наміри шахраїв допоможе застерегти від ошуканства інших громадян.

Ірина Корчинська