Головна Цікаво Жодна справа, жодне починання в Побужанах не обходиться без ініціативної сільської голови

Жодна справа, жодне починання в Побужанах не обходиться без ініціативної сільської голови

1094

Сьогодні у житті нашої землячки Любові Григорівни Дацків – знакова подія. Рівно два десятиліття тому, 26 червня 1994 р., вона очолила Яблунівську сільську раду, а через півтора року стала головою новоствореної сільради в Побужанах. З того часу ця енергійна, цілеспрямована, вимоглива і справедлива жінка вправно і досвідчено господарює у селах, що з кожним днем оновлюються і розквітають, немов ті сади і алеї навесні, які Люба Григорівна разом зі своїми односельчанами дбайливо садить.

У складі Побужанської сільської ради, розташованої на правому березі річки Західний Буг; є два села: Побужани і Ланерівка, які налічують 329 дворів. Від Побужан до обласного центру – 50 кілометрів, до райцентру – 8, до залізничної станції "Красне" – 13, до автодороги Київ-Чоп – 7. Таке досить гарне розташування і активні мешканці сприяють господині села в реалізації сміливих планів розвитку громади, які зароджуються у думках Люби Григорівни. А працювати є над чим і для кого.

Тут і загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – з комп'ютерними класами, бібліотекою, музеєм села, спортивним залом і стадіоном, – де навчається 200 учнів. 30 дітей відвідує дитячий дошкільний заклад "Рукавичка", який увійшов до програми енергозбереження із заміною вікон, дверей та підлоги. У ньому зробили капітальний ремонт та в 2013 році відкрили другу групу.

Активно підтримують сельчани разом з головою сільради й футбольну команду. Люба Григорівна завжди повторює: «Де садочок і футбол – там село живе».

У Побужанах працюють відділення зв'язку, оновлений ФАП, Народний дім, філія районної бібліотеки – справжні осередки культурно-просвітницьких заходів. Доброю традицією стало святкування у другу неділю липня Дня села, про яке йдеться у книзі "Історія села Побужани". А побужанцям є чим гордитись. Адже перша письмова згадка про село датується 1433 роком, коли князь Семовит підписав у Буську Грамоту про затвердження границь села Побужани. Про назву села складали літописи. В їх основу заклали географічний принцип, тобто відобразили розташування села, що знаходиться на річці Буг.

З огляду на таку славну минувшину 20 травня 2010 року XXVII сесія V скликання затвердила символіку територіальної громади – герб і прапор. Є в селі і пам'ятки архітектури, які становлять історичну, культурну й духовну цінність – це церква Христового Воскресіння і дзвіниця. Поруч із ними сільська громада збудувала новий храм. А в 2010 році встановили величну фігуру Ісуса Христа.
села, взяла участь у проекті ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". Завдяки українсько-канадському проекту "Підвищення конкуренто-здатності молочного сектору в Україні" створили два культурних пасовища. Недарма ж кредом побужанської громади є такі гарні слова: "Єдність – запорука успіху".

«Прийдіть до мене усі струджені та обтяжені і я вас заспокою». Ці слова викарбувані на пам’ятній дошці біля підніжжя фігури Ісуса Христа, яка височіє у гарному^ селі Побужани, де два десятиліття головує непересічна жінка Любов Дацків.

Село газифіковане. Дороги асфальтовані. Працюють млин, три крамниці, кооператив. А кілька років тому Побужанська сільська рада розробила Програму поводження з твердими побутовими відходами, встановила контейнери, організувала централізований вивіз твердих відходів. Відтак стала переможцем обласного конкурсу "Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку". За його підсумками в 2009 році Побужани нагороджено Почесною грамотою Львівської ОДА. А в 2012 році сільська рада отримала диплом Львівської облради, за 2 місце як "Екологічно чистий населений пункт". Відзначили її і як лауреата загальнонаціонального проекту "Україна від краю до краю. Місцеве самоврядування". Не оминули нагороди – численні грамоти, ювілейні медалі – і саму господиню села.

За активної участі Любові Дацків громада створила благодійний фонд підтримки й розвитку.Жодна справа, жодне починання в Побужанах не обходиться без ініціативної сільської голови. Люба Григорівна завжди у пошуку. Все нові й нові плани, знову і знову не дають спокою думки. "Це людина неспокійної вдачі, яка ніколи не зупиняється на досягнутому, яка дивиться далеко вперед, – кажуть про неї односельці. – Завжди у клопотах, не шкодує ні сил, ні часу, а щоденні турботи не обтрушують з її душі росу, навпаки -роблять її багатою".

З нагоди знакової події – 20-річчя нелегкої праці на посаді голови сільради – громада села шле Любі Григорівні Дацків найкращі вітання. Нехай доля приносить добро і щастя, міцне здоров'я та достаток, Віра, Надія і Любов будуть вірними супутниками на життєвому шляху а в майбутньому чекає ще багато наповнених корисними справами і земними радощами років.

Ірина ГАЄВСЬКА, за дорученням громади села Побужани