Головна Цікаво Офісні шафи. Рекомендації по вибору

Офісні шафи. Рекомендації по вибору

396

Офісні шафи – один з неодмінних меблевих атрибутів офісу. Вони досить різноманітні, оскільки функціональне призначення їх дуже різний: від шаф-купе для одягу співробітників, до комбінованих або закритих шаф для зберігання документації.

З їх функціоналом визначитися досить просто – якщо мова йде про виробничу структуру, котра пройшла період становлення, де посадові обов’язки кожного із співробітників чітко визначені і не викликають питань. Як наслідок та оформлення робочого офісу і кожного робочого місця – справа вирішена. А значить давно є визначеність в тому, які і скільки потрібно офісних шаф.

Але чи є правила їх вибору? Або досить купити перший, який сподобався? Офісні шафи на сучасному меблевому ринку розрізняються і за призначенням, і по конструктиву, і за кольорами, і за габаритами.

Розмір офісної шафи

Отже, спочатку потрібно чітко позначити призначення шафи і визначитися з місцем його розміщення – це дозволить точно розрахувати розмір відведеної під нього площі. Тільки після цього можна приступати до вибору. Пам’ятайте тільки, що перед вами стоїть двоєдине завдання: поєднати максимум корисної площі з допустимим мінімумом займаної площі. Тому, якщо ви купуєте офісний шафа через Мережу Інтернет, уважно прочитайте опис, особливо в частині, де вказуються його габарити. Ідеальним буде варіант, коли вказується товщина його стінок – віднявши її від загальних розмірів, ви зможете розрахувати корисну площу. Якщо ж дана опція не вказана, не зайвим буде уточнити цей момент у менеджера-консультанта.

Рекомендація

При виборі моделі офісної шафи для зберігання документів продумайте – які папери і в якому обсязі ви будете розміщувати. Так ви зможете не помилитися з розміром.

Якщо ж мова йде про шафу для зберігання верхнього одягу, орієнтуйтеся на кількість співробітників, які будуть ним користуватися.

З точки зору обсягу корисної площі вигідніше високі офісні шафи. Однак вони не зовсім зручні в експлуатації: невисокі люди не зможуть безперешкодно користуватися верхніми полками.

Досить практичний варіант придбати замість одного кілька шаф різної висоти. Таким чином буде досягнута їх чітка спеціалізація (кожну шафу призначається для виконання конкретних функцій, зберігання конкретних предметів). Крім того, якщо вони будуть поставлені впритул один до одного різницю в висоті можна вдало використовувати: це можуть бути імпровізовані полички для зберігання предметів, які рідко бувають у вжитку.

Якщо вам необхідно зберігати предмети або документи, які рідко використовуються, можливо є сенс доповнити шафа антресолями. Таким чином ви будете продуктивно використовувати вертикальну площину, економлячи корисну площу офісу.

Що ж стосується висоти полиць усередині шафи, вони також можуть бути різними в залежності від призначення. Так, між полицями для книг і дисків відстань не повинна бути великою, в той час, коли для зберігання в вертикальному положенні папок формату А-4 полички повинні знаходитися один від одного на відстані не менше 700 мм.

Визначившись з розміром і моделлю, вибирайте офісні шафи, близькі по дизайн-концепції, кольором і матеріалом до вже існуючої меблів. У цьому випадку вони будуть складати єдине ціле всього офісного інтер’єру.