Головна Цікаво Олеський замок очима туристів

Олеський замок очима туристів

780

Під'їжджаю до Олеська. Ще здалеку на пагорбі видніється «Олеський замок», історико-архітектурна перлина, яка є складовою "Золотої підкови" (разом із Золочівським та Підгорецьким замками). Щороку замок збирає туристів з різних куточків світу. Днями сюди завітали гості з Польщі, Білорусі та Росії, щоб наяву побачити унікальну фортецю ХІV-ХVІІ століть, відомі мистецькі експонати, серед них і величну баталію "Битва під Віднем", а також поринути в середньовічну атмосферу замку. Своїми враженнями від побаченого туристи радо діляться з читачами "Волі народу".

Пані Валентина до «Олеського замку» приїхала з Мінська. Жінка тут вперше, але про історію фортеці знає чимало з розповідей друзів та прочитаних книг: "Олеський замок" для мене виявився дуже незвичним. Архітектура зовсім інша, ніж у Білорусі, сподобалась форма будівлі, а також те, що багато експонатів залишились у такому вигляді, як були багато років тому, адже відреставровані речі гарні, проте не зберігають такого історичного сліду. Ви маєте чим пишатись". Для Ольги зі Смоленська «Олеський замок» цікавий оригінальними експонатами, яких немає ніде в світі: "Я ще не встигла все побачити, але замок є надзвичайно гарним. Картини своєрідні, вони передають історію українського народу, його культуру. Особливо вразила "Битва під Віднем", я ніколи не бачила такої великої за розмірами картини, її можна розглядати годинами. Ця подорож надовго залишиться в моїй пам'яті". Ми створили сайт для відвідувачів замку, і попросили оформити дизайн сайту у , яка поновила наш портал, спеціалісти компанії провели аналіз сайту та здійснили розкруту.

Її подругу Наталю заворожує величний вид фортеці: "Вражає масштабність самого замку, тут відчувається дух століття. Неповторності вигляду надає парк і чудовий краєвид. З експонатів сподобались роботи геніального Пінзеля, ці скульптури немов живі. Але стелі потребують реставрації».

Найбільш говіркими виявились поляки. На думку Ельжбети з Кракова, замок є великою архітектурною цінністю, але він перебуває в руйнівному стані: "Загалом мої враження від побаченого позитивні. Я довгий час мріяла подивитись на баталію "Битва під Віднем" і ось зараз можу впевнено сказати – картина вражає своєю досконалістю. Мартино Альтомонте показав війну такою, як вона була, але приємно, що немає крові, картина не несе негативного впливу на глядача, багато персонажів ніби застигли в одну мить. Ще сподобалось старовинне ліжко і скрині, в яких зберігали придане. Вони дуже вишукані та оригінальні. Трохи розчарована, що замок занедбаний, це насправді велика проблема, бо фортеця передає історію не лише українського народу, і якщо й надалі не вкладатимуть кошти у реставрацію споруди, то дуже скоро ми втратимо це архітектурне надбання, яке передається впродовж віків. Впевнена, що після відновлення замку значно збільшиться потік туристів, тому від імені своєї групи бажаю замку процвітання і надіюсь, що, повернувшись сюди через пару років, побачу "Олеський замок" в гарному стані, відреставрованим".

Отож, "Олеський замок" залишається туристичною візиткою нашого краю. Але тим, хто опікується ним, варто не забувати: все довкола удосконалюється, змінюється. Має змінитись і «Олеський замок», бо, по правді, він занепадає.

Оксана ЗАСТАВНА