Головна Цікаво Ортодонтія – вирівнювання зубів, виправлення прикусу

Ортодонтія – вирівнювання зубів, виправлення прикусу

838
вирівнювання зубів у дітей

Про застосування сучасних методів ортодонтичного лікування (брекетів) дітей і дорослих з зубощелепними аномаліями розповідає Ольга Іванівна Арсенін – лікар-ортодонт вищої категорії, клініка “Mom’s” :

– Ольга Іванівна, скажіть, що нового з’явилося в лікуванні?

– Технічний потенціал сучасних ортодонтичних апаратів надзвичайно високий. Сучасні матеріали пропонують поліпшені фізичні характеристики, естетичність, а методики передбачають лікування аномалій прикусу непомітними апаратами. Як неминучий результат – збільшення кількості дорослих пацієнтів.

На сьогоднішній день змінилися пріоритети лікування.

Раніше, років 20 тому, вельми поширеним було лікування з видаленням кількох зубів і вирівнюванням зубних рядів. Але при цьому часто поліпшувалася естетика особи: профіль особи ставав увігнутий і негарний, нижня або верхня губа могла западати всередину, а особа в цілому ставало непривабливим і виглядало на кілька років старше. На сьогоднішній день головне завдання лікаря-ортодонта – це не тільки вирівнювання положення зубів, але і поліпшення естетики особи, нормалізація прикусу, гарна посмішка.

Метою сучасної ортодонтической стоматології є: поліпшення естетики особи, естетики зубів, функціональна оклюзія і положення нижньої щелепи, стабільність результатів лікування, здоровий пародонт.

Виправлення положення зубів значно покращує гігієнічний стан порожнини рота, знижує ризик розвитку карієсу і пародонтиту.

Нерідко до нас в клініку приходять молоді люди, яким раніше було проведено ортодонтичне лікування з видаленням кількох зубів, рівними зубними рядами, але з асиметричними, некрасивими пропорціями обличчя. Таким пацієнтам потрібне комплексне лікування – ортодонтичне і хірургічне. Разом з хірургом ми розробляємо алгоритм комплексного підходу, найбільш ефективного при скелетних деформаціях щелеп, асиметрії особи, вроджених вадах особи і щелеп (ущелина губи і піднебіння – «заяча губа і вовча паща», синдроми і т.д.)

Брекети

– Що таке брекети, знають всі. А ось як вони вирівнюють зуби, для багатьох залишається загадкою!

– Брекет-системи почали використовувати ще 200 років тому, їх завдання – зміна форми і розмірів зубних рядів, вирівнювання зубів. Це пристосування, що фіксуються на поверхні зубів, і металева дуга, яка утримується в пазах (цих пристосувань) за допомогою лігатур (металевих зволікань). Найголовніше в брекет-системі – це дуга, якої задається певна форма, ідеальна для зубного ряду конкретної людини. Вона фіксується в брекетах і волею-неволею набуває вигини кривих зубів. Але, так як дуга зроблена зі спеціальних матеріалів – сплавів з пам’яттю форми, вона прагне прийняти своє початкове положення, переміщаючи при цьому кожен зуб в заданому напрямку. Дуга, розгортаючи зуби, вирівнює і нормалізує їх положення.

Зараз стали використовуватися безлігатурні брекети нового покоління, це сучасний підхід до лікування пацієнтів з проблемами зубів і аномаліями прикусу. До них дуга не прив’язуватися, а закривається спеціальними пластинками. При цьому дуга вільно розташована в пазі, немає сильного тяжіння дуги до паза, немає великої сили тертя, зменшується сила впливу на зуб, менше травмуються зуби і навколишні тканини щелепи, сходять нанівець больові реакції, зменшується ризик різних ускладнень, таких як, наприклад, розсмоктування кісткової тканини. При цьому високотехнологічні еластичні дуги переміщають зуби відразу в трьох площинах. Таким чином, вирівнювання зубів у дітей покращує профіль особи. Але якщо у пацієнта скелетна форма патології – занадто маленька, або навпаки, занадто велика щелепа, одними брекет-системами тут не допомогти, і ортодонт разом з хірургом повинні розробити спільну комплексну програму лікування.

Неякісні соски ведуть до аномалії щелепи

– З чим можуть бути пов’язані такі порушення?

– Ортодонтія, як інтегральна частина стоматології, набуває важливого значення для нормалізації росту і розвитку зубів і щелеп з дитячого віку до закінчення росту щелепно-лицьового комплексу, профілактики зубощелепних аномалій, для нормалізації становища зубів і прикусу у дорослих пацієнтів. Викривлення зубів найчастіше пов’язано з неправильним прикусом. Дитина з’являється на світ з дитячої нижньої ретрогнатія (зміщенням нижньої щелепи назад). Це визначено людської фізіологією, що полегшує проходження плоду через родові шляхи матері. А неправильне штучне вигодовування з використанням круглих сосок гальмує процес розвитку щелепи і тренування жувальних м’язів, що в майбутньому може спричинити за собою і неправильний прикус, і як наслідок – викривлення, скупченість зубів.

Тому міцного здоров’я вам і дбайте вчасно за здоров’я своєї малечі!