Головна Цікаво Відірвані від райцентру

Відірвані від райцентру

2065

Кожне надбужанське село повинне мати сполучення з райцентром. Це право людей на благо цивілізації. Після нещодавніх буревіїв окремі маршрутки не заїжджали в віддалені населені пункти, доки дороги повністю не розчистили від снігових заметів. Проте, як з'ясувалось, не усі автобуси продовжили курсувати своїми маршрутами. Чому не їздить маршрутка Львів-Циків, дізнавалась Воля народу”.

Те, що мешканці сіл Закомар'я, Теребежі та Циків залишились без автобусного сполучення, журналісту телефоном повідомили обурені мешканці. Думали, що після негоди маршрутка продовжить їздити, але так не сталось. Ніхто сельчан про такі незручності не попереджав.

Тепер, аби дістатись до найближчої аптеки чи сільської ради, краянам потрібно долати по кілька кілометрів. Для пенсіонерів це непідсильний шлях, тож на автобусне сполучення вони особливо сподіваються. Депутат Ожидівської сільської ради від Закомар'я Катерина Чуприк розповіла, що перевізник ПП «Яшалов» відмовився курсувати цим маршрутом через його збитковість. Мовляв, більше такими розбитими шляхами його автобус не поїде. Хоча маршрутка через село вкрай необхідна.

Знають про цю проблему і в Буській райдержадміністрації. Першій заступник голови Марія Яцик запевнила, що це питання є на контролі влади, тож найближчим часом ситуацію буде вирішено. Зокрема, мова йшла про можливість створення тимчасового короткого маршруту Циків-Буськ. Але хто його обслуговуватиме, поки не домовились – потрібно зібрати усіх перевізників та разом зі сільськими головами прийняти рішення. До речі, згідно договору маршрутка ПП «Яшалов» повинна курсувати ще до лютого 2015 року. Загалом перевізник обслуговує 12 маршрутів у Буському районі.

Перевізники вважають, що перевезення – це лише бізнес і він має бути прибутковим. Але, з іншого боку, слід взяти до уваги й інше: якщо власник "потужний", то він повинен мати і прибуткові маршрути, і менш рентабельні для того, щоб забезпечити доїзд людей до всіх населених пунктів згідно договору.

Натомість, як завжди, проблеми сельчан не хвилюють ані перевізника, який каже, що маршрут неприбутковий, хоча дав на нього згоду, ані дорожні служби, які вже роками не можуть полагодити шляхи. "Золоті гори" обіцяють перевізники під час тендерів на пасажирські перевезення: і в так звані нерентабельні села заїжджатимуть, і пільгові категорії населення перевозитимуть. А в результат залишаються села без громадського транспорту.

Ірина КОРЧИНСЬКА