Головна Цікаво Пагінація – чи потрібно налаштовувати

Пагінація – чи потрібно налаштовувати

504

Пагінація – це поділ великої маси контенту на сторінки в обумовленому порядку. Кожен веб-майстер знає, що без пагінацію упорядкувати велику кількість інформації на сайті практично неможливо. Завдяки посторінковою пагінацію на job-sbu.org ресурсом зручно користуватися. Зрозуміло, що пронумерувати сторінки не так вже й складно, але якщо ви маєте намір оптимізувати сайт для пошукових роботів, пагінація повинна бути якісно налаштована. Перш ніж починати настройку посторінковою навігації, необхідно дізнатися, які види пагінацію існують, і яка з них більше підійде для вашого веб-ресурсу.

Яка може бути пагінація на сайті?

Більшість людей мають на увазі під пагінацією сторінок тільки порядкову нумерацію «1, 2, 3 …» або стрілочки (кнопки) «вперед-назад». Однак видів пагінацію існує дуже багато, всі вони відрізняються функціональністю і зручністю у використанні. Одна з найбільш популярних різновидів пагінацію – розбивка статей. З назви можна зрозуміти, що мова йде про поділ статті, тобто якщо вам необхідно розмістити довгий текст, його потрібно розділити на частини. Цю розбиту статтю публікують на різних сторінках, після чого на кожній з них робиться посилання «наступна» і «попередня».

Далі по списку йде пагінація категорій, вона необхідна для сайтів, де велика кількість контенту розкидано по різних розділах і категоріях. Щоб не користувачеві не доводилося нескінченно гортати список категорій, краще їх розділити. Те ж саме стосується і блогів з форумами, оскільки там часто зустрічаються довгі теми з нескінченними обговореннями в коментарях. Для таких сайтів зазвичай використовують зворотний пагінацію, при якій спочатку показуються свіжі коментарі. На наступних сторінках коментарі упорядковано так само – від нових до старих, а номери сторінок найчастіше вказуються в зворотному порядку (50-21, 10-1 і т.п.).

Ну і останній, самий новий вид пагінацію – нескінченна прокрутка сторінок. Суть такої пагінацію в тому, що тут немає кнопок з цифрами, «вперед / назад» і тому подібного. Користувач просто гортає сторінку вниз, а новий контент з’являється при прокручуванні автоматично. Однак не варто забувати про пошукових роботах, адже якщо на вашому сайті буде занадто багато сторінок пагінацію, пошукова система може просто не дістатися до потрібної інформації. Тому щоб уникнути подібних проблем, краще створити одну загальну сторінку з вмістом всіх інших і зробити її канонічною. Таким чином, пошукова система швидко проиндексирует контент, не заглиблюючись на кілька рівнів вкладень.