Головна Цікаво В Буську відкрили відділення Державної міграційної служби України

В Буську відкрили відділення Державної міграційної служби України

1749

12 грудня на вулиці Парковій,8 у Буську відбулося урочисте відкриття та освячення районного сектору Державної міграційної служби України у Львівській області, створеного Указом президента №405 від 6 квітня 2011 року. Нагадаємо, що завдяки такому реформуванню "паспортні" повноваження перейшли від паспортистів і міліції до співробітників Державної міграційної служби, котра займається адмінпрактикою. Окрім видачі паспортів, як внутрішніх, так і закордонних, на неї  покладено роботу з іноземцями та питання громадянства. У Буському районному секторі міграційної служби, яку очолив енергійний та цілеспрямований чоловік Ігор Чиж, на сьогодні працює 6 фахівців. У надзвичайно короткий період керівнику та його колективу вдалося реконструювати нове приміщення та обладнати його. Не обійшлося без підтримки районної і міської влади, про що йшлося на урочистях.

Тієї святкової днини у стінах колишнього райвійськкомату відбулася історична для району подія – очільники району, голови райради і РДА Володимир Замроз і Володимир Сай та завідувач Буського сектору Державної міграційної служби Ігор Чиж перерізали стрічку на вході в оновлені кабінети. А передувала цьому не менш важлива традиція – настоятель Буського храму прв.ап. Петра і Павла о.Петро Салабай освятив приміщення, окропив святою водою хліб і благословив людей, які працюватимуть у службі, на добрі справи, на благо наших громадян. 

Не вщухали цього дня добрі слова на адресу місцевої міграційної служби і її керівника, чия ідея про створення такого підрозділу саме у Буську була підтримана в області. Очільники району теж радо вітали цю ініціативу, про що розповіли на відкритті. До побажань господарям приміщення приєднались начальник Буського районного управління юстиції Ігор Лісний та колишній начальник паспортного столу Буського райвідділу внутрішніх справ, депутат міськради Оксана Михайлюк. А поважний гість зі Львова – начальник Головного управління  Державної міграційної служби (ДМС) у Львівській області Ярослав Скиба зазначив, що процес створення служби складний, але він має пройти без жодних незручностей для пересічних громадян. Особливо, коли на місцях підрозділами керуватимуть такі активні люди, як Ігор Чиж. 

Дещо пізніше Ярослав Дмитрович пояснив, що таке Державна міграційна служба та її функції. Відтак це не спонтанне рішення. Ще в 2010 році Президент України підписав указ про реформування державних органів влади, одним із пунктів якого передбачалося створення ДМС. Це  був перший крок до виконання європейських вимог. У квітні 2011 року був підписаний указ Президента про Державну міграційну службу та положення, яке визначило головні напрями її діяльності, зокрема в реалізації державної політики у сфері міграції. Пізніше постановою Кабміну було утворено територіальні органи, зокрема Головне управління ДМС у Львівській області. У системі головних управлінь утворено територіальні підрозділи – у районах та містах обласного підпорядкування. Отож Державна міграційна служба має свою вертикаль. Є Державна міграційна служба у Києві, головні управління в обласних центрах.

Відповідно до положення, ДМС підпорядкована Кабінету Міністрів через Міністерство внутрішніх справ. Головним управлінням МВС на місцях підрозділи не підпорядковані.

Щодо основного завдання Державної міграційної служби, то це, насамперед, надання якісних послуг громадянам, зменшення паперової тяганини. На сьогодні процедура видачі паспорта громадянина України значно скорочена, їх видають територіальні підрозділи міграційної служби. Щоб отримати паспорт, потрібно написати заяву, подати фотографії, провести оплату, надати свідоцтво про народження і документ, який підтверджує належність до громадянства України. Інших довідок, зокрема про судимість, не потрібно. 

Щодо перерозподілу функцій, то цей процес проводиться поступово і має пройти безболісно для громадян. Звичайно, можуть виникнути тимчасові труднощі. На сьогодні на Львівщині документи від громадян всюди приймаються. На видачу паспорта громадянина України передбачено місяць часу. Терміну розгляду заяв у ДМС обіцяють не порушувати. 

А ось щодо біометричних паспортів, то тут, очевидно, доведеться почекати. Нагадаємо, що 6 грудня 2012 року набрав чинності Закон "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус". Відповідно до цього Закону в Україні розпочато процес поступового впровадження документів, що міститимуть безконтактний електронний носій із біометричними даними власника документа. "Першим кроком до впровадження таких документів буде розробка та ухвалення ряду підзаконних актів, якими буде визначено технічні описи документів та порядок їх оформлення і видачі", – йдеться в повідомленні. Після ухвалення зазначених нормативно-правових актів Державна міграційна служба отримає підстави для проведення тендерних процедур, за результатами яких буде визначено підприємство, яке виготовлятиме бланки документів.

Окрім нормативно-правового урегулювання процедур оформлення та видачі документів нового зразка (біометричні документи), вживатимуться необхідні заходи щодо створення інфраструктури та забезпечення всіх територіальних підрозділів ДМС обладнанням, необхідним для оформлення та видачі біометричних документів.

Лише після врегулювання зазначених питань Державна міграційна служба розпочне оформлення та видачу біометричних документів відповідно до зазначеного закону, про що буде додатково та завчасно повідомлено ЗМІ, а також на офіційному веб-сайті ДМС. Разом з цим, залишаються чинними положення про паспорт громадянина та паспорт громадянина України для виїзду за кордон, затверджені постановою Верховної Ради від 26 червня 1992 року №2503-ХІІ. Таким чином, Державна міграційна служба України буде видавати громадянам документи "старого" зразка до завершення підготовчих заходів щодо впровадження біометричних  документів.

Йдеться про надання якісних послуг не лише громадянам України, а й іноземцям, особам без громадянства, особам, які потребують статусу біженця або додаткового захисту. Усі ці функції  виконуватиме ДМС. Ще з жовтня 2011 року Міграційна служба у Львівській області повністю перейняла функції щодо біженців та осіб, які потребують додаткового захисту. 

Це є дуже актуальне питання. На Львівщині з розумінням ставляться до кожної людини, адже ці люди часто діють не з власної волі, а залежно від обставин, які склалися. До слова, цього року до ДМС у Львівській області надійшло 16 заяв про надання статусу біженця та додаткового захисту.

Ірина ГАЄВСЬКА