Головна Цікаво Під прицілом – банківські картки

Під прицілом – банківські картки

У вас відкритий рахунок у банківській установі? Ви є власником кредитної картки? Отримуєте зарплату або пенсію через банкомати? То можете перебувати в зоні ризику. Новітній метод збагачення шахраїв – афери з банківськими картками.

Перший тривожний сигнал про діяльність та­кого роду пройдисвітів на Тернопільщині на­дійшов торішньої осені. Тоді до міліціонерів звернулися одразу двоє потерпілих з Монастирищини. Жінки стали жертвами невідомих, котрі назвалися працівниками банківської установи. Жінкам обіцяли заміну пін-коду, натомість поцупили з їхніх кредиток понад шість тисяч гривень.

Як розповіла одна а потерпілих, до неї на мо­біль­ний зателефонував якийсь чоловік і назвався співробітником банку. Абонент звер­нувся до жінки на ім'я, по батькові, назвав навіть прізвище і пові­домив про необхідність змінити пін-код кредитної картки. Мовляв, його колега, котрий оформлював кредитний документ, звільнився з негативних причин, тому є ризик втратити кошти. Без зайвих вагань жінка назвала заповітні цифри і стала очікувати на смс-по­відомлення зі зміненим кодом. Вісточка прийшла, щоправда, іншого змісту: з картки знято чотири тисячі сто гривень.

Оперативники відділу боротьби з кіберзло­чин­ністю обласного управління внутрішніх справ за підозрою в причетності до шахрайських дій за­тримали жителя Коломиї Івано-Франківської об­ласті. Було також встановлено, що підозрюваний і справді був причетним до банківської установи, щоправда, в минулому. Розкриття такого роду шахрайств радше виняток, аніж закономірність. На жаль. Адже зловмисники, котрі відважуються на афери з банківськими картками, добре знають тонкощі такої протиправної діяльності.

Одній жінці зловмисник заморочив голову тим, що є співробітником банку, і попросив назвати пін-код, а сам у цей час біля банкомату користався послугою «екстрені» гроші. Ще цинічніше вчинили злодії з іншою потерпілою, в якої вивідали пароль банківської сторінки і привласнили кошти. Оперативники встановили, що в першому випадку кошти були зняті в Алчевську Луганської області, а в іншому перечислені на картку жи­тельки міста Тараща Київської області. Проте роз­шукати зловмисників поки що не вдалося.

Міліціонери застерігають: реальніше вберег­тися від подібного роду злодіянь, ніж розрахо­ву­вати на повернення втраченого. А ще варто за­пам'ятати декілька порад: нікому і за жодних обставин не надавайте особистої інформації, особливо в телефонному режимі; уважно читайте смс-повідомлення, які надходять на ваш мобільний телефон; якщо вас переконують у ризику втратити кошти чи інформують про будь-які інші банківські операції та вимагають надати якісь дані, не поспішайте, краще зателефонуйте на гарячу лінію фінансової установи (на кожній картці номери телефонів вказані). Пам'ятайте: у таких ситуаціях ваша фінансова безпека залежить тільки від вас!

П. КОЛІСНИК («ВЖ»)