Головна Цікаво Послання пам’яті

Послання пам’яті

743

80 роковини Голодомору… Геноциду над українським народом. Історія нашого народу гірка, кривава і болюча, душевні рани не загоюються з часом. Бо хіба можна забути всі ті нелюдські страхіття, які випали на долю українців, – штучно організований тодішньою владою голодомор у 1932-1933 роках? Очевидців тих страшних часів залишилось одиниці, а загинуло невинно убієнних – мільйони. 

Ми ж, нині сущі, маємо молитися за спочилих, щоб Господь прийняв їх у своє Царство, де немає голоду ні тілесного, ні душевного…

Івано-Франківськ цьогоріч започаткував акцію "Послання пам’яті" до нащадків, які вшановуватимуть соті роковини Голодомору в Україні. Її розпочали 13 листопада о 16.00 год. на Вічевому майдані і вона стане складовою загальнонаціонального вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років. Напередодні 80 річниці Голодомору громадські активісти розгорнули полотно, на якому всі охочі залишили своє послання нащадкам.

 Аналогічні акції пройшли у Києві, Львові, Черкасах, Луцьку та Сумах. Підтримав її і Буськ. З ініціативи районного відділу культури і туризму, який став організатором такої акції у лелечому місті, на двометровому полотні залишили своє послання представники різних організацій – чільники влади, освітяни та вихователі дитячих закладів, бібліотекарі та методисти районного Народного дому, податківці та сільські голови, депутати районної та міської рад тощо. Та першим було вписане послання від журналістів районного часопису "Воля народу".

Всі полотна зі різних куточків України передадуть у столицю, де 23 листопада їх об’єднають у величезне, 20-метрове полотнище, – його можна буде побачити під час жалобних заходів на пагорбі біля Національного музею "Меморіал пам’яті жертв Голодоморів в Україні".  Самі ж послання стануть сторінками нового тому "Національної книги пам’яті". А послання від бущан вийдуть окремим буклетом.

 

Лариса ГАРАСИМІВ