Головна Цікаво Після новорічних свят неминуче постає питання – що робити з непотрібною тепер...

Після новорічних свят неминуче постає питання – що робити з непотрібною тепер ялинкою?

768

Не викидай свято на смітник!

У нас найчастіше її просто викидають на вулицю або встромляють в замет біля будинку. Як цивілізовано позбутись новорічного деревця, підкаже "Воля народу".

У Швеції та Фінляндії, приміром, не пропадає жодна тріска. Спеціальні машини їздять по міських вулицях і збирають викинуті ялинки, відвозять їх на меблеві фабрики для переробки або ж у котельні, де вони спалюються. За підрахунками, більше 10% населення в січні – лютому отримують тепло і гарячу воду саме завдяки утилізації новорічних ялинок. А у Великобританії по всій країні до кінця січня працюють пункти прийому ялинок. Можна привезти ялинку самостійно або ж скористатися безкоштовною послугою і викликати машину, яка забере ялинку прямо від будинку. У багатьох країнах – в Німеччині, Голландії, Данії, Австрії побудовані заводи з виробництва компосту, для якого сировиною якраз і є викинуті новорічні ялинки. Таке органічне добриво популярне у фермерів, і його реалізація окупає всі витрати, пов'язані з виробництвом.

У нас тільки зароджується раціональний підхід до утилізації ялинок. З'явилися перші заводи, що випускають компост. Але все ж найчастіше ялинки вивозять на міські звалища, де їх просто спалюють. Аби "свято" не опинилось у сміттєбаку, пропонуємо вам долучитись до акції від "Волі народу" та утилізувати деревце цивілізовано та з користю. Допоможе нам у цьому СП "Олнова", яке люб’язно надало дробильну машину для переробки дерев. Місце зустрічі – подвір’я міського комунального господарства 21 січня від 10.00 до 16.00 год. Якщо така ініціатива стане доброю традицією для бущан, тоді і проблеми  утилізації раптово викинутих після нового року ялинок виникати не будуть.

Ірина  КОРЧИНСЬКА