Головна Цікаво Призовник: якщо завтра до війська

Призовник: якщо завтра до війська

Як себе поводити у рейді

Якщо ви йдете у рейд, який передбачає автономне існування певний період, то беріть з собою побільше набоїв. Як правило, це 12 магазинів по 30 набоїв і стільки ж набоїв у пачках в рюкзаку (це суттєво економить вагу та об'єм). Краще відмовте собі у банці консерви і візьміть ще одну пачку з набоями.

Зброю потрібно чистити щодня, незалежно від того, стріляли ви чи ні. В польових умовах в зброї завжди накопичується пил, волога та різне сміття. Ви повинні бути у постійній бойовій готовності, а ваша зброя бути придатною до стрільби у будь-який момент. Зверніть увагу на чистку поверхонь в районі дульного гальма-компенсатора. Якщо там утвориться канавка чи виїмка, то купчастість лягання куль по мішені сильно впаде.

Пам'ятайте, що магазини в підсумках, закріплені на розвантажувальному жилеті в районі грудей чи живота – це додатковий захист тіла. Більшість втрат особового складу відбувається від осколків та уламків. Обирайте міцний та якісний камуфляж, бажано з додатковими захисними вставками чи додатково прошитими елементами та прокладками, і бажано з комірцем, що максимально закриває шию. Шию можна додатково закрити "Арафаткою" (арабським платком) чи ідентичним виробом. Придбайте тактичні чи стрілецькі рукавиці, наколінники та налокітники. Одягнувши розвантажувальний жилет з магазинами на груди, ви можете вважати себе відносно захищеним.

Бронежилет – це завжди дуже добре. Будь-який, навіть найзачовганіший і старий. Але знайте, якщо в бронежилет прямим попаданням потрапила куля і він затримав її, то це ще не означає, що він вас врятував. Енергія кулі величезна. Куля зупиняється бронею, але її енергія передається, тому вона може нанести серйозну травму за бронею. Ребра ламаються майже завжди. Можливі розриви внутрішніх органів, внутрішні кровотечі. В окремих випадках навіть вогнепальне поранення було би меншим злом. Але прямі і акуратні попадання, як правило, це снайперські постріли. У більшості випадків бійці травмуються попаданнями куль та осколків під різноманітними кутами, тому шансів вижити в бронежилеті більше, аніж без нього.

Якщо при русі вам почулись підозрілі звуки чи щось видається підозрілим, – зупиняйте весь підрозділ і давайте знак до тиші. Прислухайтесь і придивляйтесь дуже уважно. Навіть якщо ви гальмуватимете своїх

товаришів кожні п'ять хвилин, тільки рідкісні ідіоти будуть вас лаяти за це.

У бою завжди бігають чи максимально швидко переповзають, тому не забувайте завжди дивитись перед собою та собі під ноги. Хто повільно бігає – той швидко помирає. Уміння швидко рухатись і діяти є одним з найголовніших після уміння влучно стріляти. Однак пам'ятайте, що всі висячі та протягнуті дроти, натягнуті шнури потрібно переступати, на каналізаційні люки та пороги будинків не наступати, сміття та різні предмети на вулиці не буцати ногами і не піднімати руками. Після бою територія та всі об'єкти ретельно обстежуються, і тільки потім, коли будуть виявлені та знешкоджені всі пастки, можна вільно ходити, чогось торкатись чи на щось сідати.

Зупинившись, ви ніколи не продовжуєте стояти. Потрібно стати на коліно чи лягти, переміститись в сторону чи присісти за укриття. Це вимотує, але від цього залежить виживання всього підрозділу Якщо хтось лінується – заставте його. Ви ніколи не знаєте напевне хто і звідки за вами спостерігає. У рухому ціль важче попасти.

На посту не спати. Якщо заснете, то застрелити вас захочуть не тільки вороги, але й ваші товариші. Під час Другої світової в лавах радянської армії за сон на посту офіційно розстрілювали. В наш час можуть розстріляти неофіційно, залежно від наслідків, спричинених вашим сном.

Якщо ви проведете тиждень на свіжому повітрі, то зможете виявити курця за 50-100 метрів по запаху. Кидайте курити. Пчихати можна в себе, спати можна в будь-якій ямі, їсти можна лежачи, головне – не ставайте для ворога мішенню.

У туалет за межами постійного розташування підрозділу ходіть тільки удвох з товаришем. Один випорожнюється, інший прикриває. Якщо з вами ніхто не хоче йти – терпіть. Якщо ваші дії виглядають тупими, але вони спрацьовують і є ефективними, значить вони вже не є тупими.

Ярослав СЛІВШСЬКИЙ, м.Буськ