Головна Цікаво З 7 по 17 червня у Буську працювала медична клініка на колесах...

З 7 по 17 червня у Буську працювала медична клініка на колесах “Дар життя”

834

За сприяння народного депутата України від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Ірини Сех з 7 по 17 червня у Буську працювала медична клініка на колесах (МКК) "Дар життя", яка обстежила  346 дітей з 25 населених пунктів району, з них 176 – стоматологами та 170 – терапевтами. Нагадаємо, що вже вдруге Ірина Сех організувала нашим дітям безкоштовну медичну  допомогу.

Жертовність заради здоров'я

"Дар життя" розпочав роботу як медична клініка на колесах ще у 1992 році. Нині у складі міжнародного благодійного фонду діє стоматологічне та терапевтичне відділення, а також п'ять стаціонарних консультаційних центрів у Тернополі, Кременці, Києві, Запоріжжі, Севастополі. Їхня основна мета – раннє виявлення захворювань, правильно поставлені діагнози, консультування.

Згідно статистики, лише у 2012 році у стоматологічному кріслі клініки на колесах побувало 5166 пацієнтів, у медичному відділенні – 4976, а понад 14 тисяч людей відвідали презентації центру "За життя", що опікується вагітними й молодими матерями. "Дар життя" надає гуманітарну та консультативну допомогу, проводить профілактичну медичну роботу, постачає обладнання в лікарські установи, забезпечує хворих ліками тощо. Значну  увагу фонд приділяє збереженню материнства.

До України привів Господь

Директором фонду "Дар життя" є американець Ніколас Лейпер, а координатором – його дружина Керрі. Двадцять один рік тому подружжя вирішило стати місіонерами. Хотілося активнішої діяльності, ніж мали в Америці. Через рік поїхали в Малавію, що в Африці. Місіс Лейпер має медичну освіту, тож роботи  не бракувало. В Африці пропрацювали сім років, а коли повернулися в Штати, синод Лютеранської церкви скерував їх до України. До речі, батько пана Ніколаса пастор, який неодноразово приїжджає до них у гості. Окрім того, що "Дар життя" надає безкоштовну медичну допомогу, ще й духовно "лікує". Клініку завжди супроводжує дияконеса Української Лютеранської церкви Людмила Войчунас, яка проводить Біблійні уроки для дітей, навчає духовного здоров'я та проповідує Божу любов, яка є в Ісусі Христі. "Господь любить нас, а ми у відповідь на його любов любимо наших ближніх, – говорить пані Людмила. Один із способів виразу такої любові – соціальна робота. Через різноманітну допомогу сиротинцям, знедоленим людям, благодійним організаціям ми хвалимо Господа".

"Дар життя" у Буську

За весь період дії благодійного фонду цей унікальний мобільний центр фізичного та духовного здоров'я об'їздив чимало країн і надав безкоштовну допомогу сотням тисяч людям. У наш район клініка на колесах вперше приїхала за сприянням Ірини Сех минулого року. Тоді американське "чудо" сприйняли як щось нове, несподіване та унікальне, адже сьогодні подібної пересувної клініки в Україні годі й знайти. Та й знайшлося  тоді  чимало людей, котрі досить скептично відреагували на приїзд клініки, мовляв, це передвиборний піар "Свободи". Але, незважаючи на це, у 2012 році було обстежено і проліковано 334 юних надбужанці.

Позитивні враження – добрий результат

Цьогоріч клініка на колесах вдруге відвідала нас. Як розповіла Ірина Сех, коли дізналася, що на Тернопільщині вона досить потужно працює, то шукала шляхи  налагодження контактів, адже це дуже добра нагода допомогти обстежити здоров'я, особливо сільським мешканцям, які проживають далеко від добре обладнаних лікарень, стоматологічних клінік. Та й батьки, чиї діти пройшли минулоріч обстеження, переконалися, що це не піар, а справжня, щира допомога.

"Про клініку дізналася з районної газети, а ще сусідка порадила", – ділиться з нами  жителька Ожидова.– Минулого року лікарі вчасно виявили в її сина захворювання шлунково-кишкового тракту. Призначили лікування, надали консультацію. Сьогодні хлопчина здоровий, нічого не турбує. Тож цьогоріч вирішила  записати на прийом і своїх дітей. Дуже нам сподобалися стоматологи та їх ставлення до пацієнтів. Всередині чисто, затишно, є іграшки, щоб забавити дітей. Стоматолог зчистив доньці та сину наліт, пофторував зубки і подарував цікаву книжку про те, як правильно доглядати за зубами і все це безкоштовно. Обстежувала їх дуже добрий педіатр Лариса Чорна: послухала, подивилася вушка, горло, поставу, пропальпувала животик, дала рекомендації. Усі результати лікарі записували в двох екземплярах – один залишався в них, а другий віддавали батькам. Я дуже задоволена, що до нас приїхали такі фахівці, зокрема стоматологи, адже в нас в лікарні усі стоматологічні послуги платні, а тут безкоштовно".

"За день обстежували більше 30 надбужанських дітей. Прийом здійснювали згідно узгоджених наперед списків, що подали голови сільських рад спільно із ФАПами, – розповідає головний лікар Лариса Чорна (на знімку вгорі).– Мої колеги-терапевти оглянули 170 дітей, а стоматологи – 176. Найпоширеніші захворювання серед юних надбужанців – збільшення щитовидної залози, захворювання опорно-рухового апарату, шлунково-кишкового тракту та залізо-дефіцитні анемії".

Подяка –  найкраща нагорода

Нещодавно наш край відвідали головний меценат клініки Ніколас Лейпер та ініціатор діагностично – оздоровчої акції, народний депутат України Ірина Сех(на знімку внизу). Пан Ніколас розповів історію своєї медичної діяльності в Україні, про те, що в фонді "Дар життя" працюють висококваліфіковані лікарі та медсестри на найсучаснішому медичному обладнанні. Штат клініки невеликий, проте міцний, як горішок, – 4  стоматологи, 2 педіатри і  2 водії – усі  українці. В Америці займався ресторанним бізнесом, а дружина працювала в медичній установі. Ось уже 12 років вони проживають в Тернополі, двічі на рік їздять до США.

На закінчення меценат щиро подякував усім надбужанцям за допомогу та підтримку в місії творити добро. Ірина Сех у свою чергу висловила вдячність особисто від себе і всіх "свободівців" людям, які долучилися до цієї акції, а саме головному лікарю  Буської ЦРЛ  Зіновію Курію, міському голові Ростиславу Сліпцю, директору Буської гімназії Ользі Антонишин, приватним підприємцям Ганні та Степану Кахничам, депутатам районної ради від ВО "Свобода", які складали графіки обстежень та організовували доїзд дітей зі сіл. Особлива подяка заступнику голови райради  Богдану Гринишину, котрий взяв на себе всю організаційну роботу. І, звичайно ж, низький уклін Ніколасу Лейперу та його команді за благодійну жертовну працю.

Інна ПАЛАМАР