Головна Цікаво Що краще граніт або мармур?

Що краще граніт або мармур?

2045

Коли мова заходить про взяття пам’ятника — надійного і довговічного, а стало бути, з натурального каменю — на арену виходять два вічно конкуруючий матеріалу — мармур і граніт. І тут починається, як я її називаю, битва титанів, а саме — який з них кращий, міцніше, надійніше і (що не менш важливо, між іншим) шляхетніше.

Знайти в мережі інформацію, що ж все-таки краще , мармур або граніт, практично неможливо. Не тому, що її немає. Як раз навпаки, вона є і її надлишок. А тому, що кожен продавець  нахвалює саме той камінь, що йому потрібно продати свого читача. Яка вже тут об’єктивність, якщо в різних, на перший погляд авторитетних джерелах інформація абсолютно суперечлива? Тут кажуть, граніт краще, там — мармур. Тут розкажуть, що граніт дорожче, там те ж саме про мармур стверджують. Загалом, я вирішила зібрати все до купи і зробити (можливо, вперше в історії мережі Інтернет) самий що не є неупереджений аналіз, усвідомивши не тільки різницю мармуру і граніту, але і практичну цінність кожного з них. Пропонуємо послуги з виготовлення мармурових і гранітних виробів на замовлення. Для оформлення заявки на придбання мармуру звертайтеся до нас на http://mramor-granit.com/stoleshnitsy Тут найкращі ціни на мармурові та гранітні стільниці, широкий вибір і висока якість матеріалу. Ви завжди будете задоволені якістю і оперативністю співпраці з нами.

Отже, за даними атласу з географії за 6-й клас, граніт — це магматична гірська порода; мармур — це метаморфічна гірська порода. Ось така відмінність. Це означає, що обидва камені представляють собою натуральну гірську породу. Мармур це не пресовані мушлі, як стверджують продавці граніту, а граніт, в свою чергу, не є кварцом, хоча деякою мірою останній і міститься в камені. Обидва матеріали натуральні і природні, обидва містять в собі природні домішки, а їх конкретний склад і характеристики залежать від родовища.

Йдемо далі. Щільність. Знайшла на одному сайті таку інформацію про те, чим відрізняється граніт від мармуру: “Щільність мармуру становить лише 2,3-2,6 г/см3, а граніту — аж цілих 2600 кг/м3!” І сміх і гріх. Якщо привести все в єдину систему вимірювань, отримаємо, що обидва каменю володіють практично однаковою щільністю. Інакше справа йде з показниками твердості. Граніт дійсно більш твердий і тому міцніше, ніж мармур. З одного боку, ця характеристика не дозволяє майстрам виточувати з такого твердого каменю дрібну деталізацію і створювати воістину шедевральні скульптури, як із мармуру. Але з іншого — в сукупності з деякими іншими особливостями (про яких мова піде нижче) це робить граніт більш довговічним.

До речі, про довговічності. В кількох місцях зустрічала, що гранітний пам’ятник без змін простоїть близько 600 років, а мармуровий — близько 150. Так, різниця відчутна. Але давайте начистоту. Коли ми втрачаємо когось близького, пам’ятник ми не ставимо для нащадків і навіть не для померлого. Це потрібно в першу чергу нам. Ми віддаємо останній борг, ми утримуємо в чистоті та охайності останній притулок дорогого родича, ми влаштовуємо поминки і прощання — все це підтримує в нас обірвану зв’язок і дає хоч якусь розраду. Тому дайте відповідь на питання: що краще — 600 або 150 років? Як по мені, так немає особливої різниці. 150 років — це, звичайно, не 600, але в порівнянні з декількома десятками, на які “здатні” пам’ятники з синтетичних матеріалів, це дуже і дуже гідно.

Тепер давайте розберемося, що дорожче — граніт або мармур? Але зрозуміти відмінність у вартості ми не зможемо, тому що сама постановка питання некоректна. Справа в тому, що відрізнити цінність, і як наслідок, ціну того чи іншого каменю порівняно з іншим можна тільки враховуючи його родовище, вид і спосіб видобутку. Додайте сюди ще цінову політику самого продавця, у якого ви купуєте монумент. Так, італійський мармур елітного виду природним чином вийде дорожче, ніж який-небудь китайський граніт. І навпаки, першосортний дорогий граніт перевершить за ціною низькоякісний мармур з Єгипту. Так що моя вам порада — орієнтуйтеся не на камінь, а на власні фінансові можливості.