Головна Цікаво Що таке крауд-маркетинг?

Що таке крауд-маркетинг?

524

Багато людей не приймають крауд-маркетинг, як інструмент просування власного бренду, порівнюючи його використання зі спамом. Однак, це не так. Між цими поняттями є принципові відмінності. Головне завдання крауд-маркетингу допомогти людині у виборі правильного продукту і ненав’язливо прорекламувати свій сайт.

Фахівці по цифровому просуванню нерідко рекомендують до використання подібний спосіб просування власного бренду

Робоче місце маркетолога, який працює в цьому напрямку, знаходиться на форумах, чатах, соц. мережах і будь-якому іншому місці в інтернеті, де люди ведуть між собою активної обговорення. Особливо це стосується тематичних форумів і груп, які відносяться до вашої галузі. Саме там можна знайти «левову частку» своєї цільової аудиторії.

Ще одним плюсом використання крауд-маркетингу є розміщення зворотних посилань на сторонніх ресурсах, що збільшує загальну кількість посилань вашого ресурсу без використання посилальних бірж.

Основні цілі використання крауд-маркетингу

Основні цілі використання крауд-маркетингу можна умовно поділити на два типи: маркетинг і сео-оптимізація сайту.

У свою чергу маркетингові задачі крауд-маркетингу діляться на:

  • Збільшення популярності бренду
  • Зростання позитивної репутації бренду (завдяки більшій кількості позитивних коментарів)
  • Збільшення кількості згадувань бренду
  • Поширення імені бренду.

Використання крауд-маркетингу підвищує такі показники сео-оптимізації ресурсу:

  • Зростання посилальної маси
  • Посилальна маса в більшості випадків буде мати позитивний характер
  • Збільшення загального трафіку ресурсу
  • Поліпшення фактора поведінку користувачів на основному сайті бренду.

Основні стратегії при використанні крауд-маркетингу

Основний вид крауд-маркетингу передбачає тісне спілкування з живою цільовою аудиторією на тематичних платформах (форуми, чати, соціальні мережі).

Інформаційний крауд-маркетинг використовується на ресурсах (темах обговорення), де згадується ім’я конкурентів. При цьому маркетолог може зав’язати активну дискусію з метою очорнити ім’я конкурента і просунути ім’я власного бренду.

Крауд-маркетинг «другої хвилі» як і попередній вид передбачає використання назву бренду конкурента, але при цьому без їх протиставлення. У такому випадку за допомогою назви більш відомого бренду йде просування власного бренду.

Підсумки

Як бачимо у використанні крауд-маркетингу немає нічого поганого. Це поняття слабо порівняно зі спамом. При цьому при невеликому обсязі бізнесу такий вид маркетингу не вимагає великих фінансових вкладень.