Головна Цікаво Пенсійний фонду закликає легалізувати заробітну плату

Пенсійний фонду закликає легалізувати заробітну плату

331

Буський відділ обслуговування громадян управління обслуговування громадян головного управління ПФУ Львівської області хоче привернути Вашу увагу до теми, яка не втрачає актуальності- легалізація заробітної плати.

Проблема тіньової зайнятості має дві сторони. Одна з них нагальна – це недоотримання коштів місцевими бюджетами, несплата єдиного соціального внеску, з якого виплачується пенсія. Але є й інша сторона, яка проявиться значно пізніше — це втрата права на пенсію. І це – гарантована бідність. Особливого значення ця тема набуває сьогодні, коли Уряд озвучив основні тези пенсійної реформи, основним лейтмотивом якої є прив’язка часу виходу на пенсію до відповідного страхового стажу. Можливо, ще не всі знають, що для пенсії за віком на сьогоднішній день необхідно як мінімум 25 років страхового стажу. І діапазон необхідного страхового стажу щороку збільшуватиметься на 1 рік до досягнення 35 років у 2028 році.
На жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками нерідко не відповідають нормам чинного законодавства. Здебільшого проблемні питання щодо легалізації заробітної плати виникають у суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб, коли заробітна плата виплачується найманим працівникам, які не обліковуються у бухгалтерських документах.
При оформленні на роботу працівникам слід пам’ятати, що заробітна плата, яка виплачується у «конвертах» – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки,у першу чергу, для Вас самих.
Влаштувавшись на роботу неофіційно, Ви повинні розуміти, що будете позбавлені:
– гарантованого розміру заробітної плати;
– соціальних гарантій, передбачених для працівника ( права на пенсію);
– права на відпустку, в тому числі, і на відпустку в зв’язку з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною;
– права на оплату листка тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною;
– права на охорону праці та соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві.
Нелегально працюючого працівника можуть звільнити у будь-який час без виплати вихідної допомоги, а можливо, і без оплати за виконану роботу.
Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Розмір мінімального страхового внеску з 01.01.2018р. становить 819,06 грн. (3723*22%=819,06 грн.). Тільки за умови сплати внесків у розмірі не менше мінімального, до страхового стажу працівника буде зараховано повний місяць.
Буський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, рекомендує зареєструватись на веб-порталі Пенсійного фонду України за адресою http://portal.pfu.gov.ua, та контролювати свою зарплату, перевіряти факт сплати внесків та суму, з якої вони перераховуються.
Не чекати виповнення пенсійного віку, а вже сьогодні перевірити свої індивідуальні відомості.
Найважливішим є те, що заробітною платою у “у конвертах” роботодавці “обкрадають” не лише державу, а і громадян. Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним .