Головна Цікаво Школярі-науковці з Красненської другої

Школярі-науковці з Красненської другої

До корисної справи взялися двоє школярів Красненської ЗОШ І-ІІІст. №2. Вони пишуть наукову роботу, яка, за їхнім задумом, повинна змінити ставлення людей до звичної для нас речі, – мобільного телефону.

Ідея визрівала досить давно, а зовсім недавно з'явився і привід до написання. Коли вчителька з біології оголосила, що потрібно зробити екологічний проект для районного конкурсу, хлопці, не задумуючись, з ентузіазмом взялися за справу. Ніхто не очікував такого серйозного підходу до проекту, який щорічно проводиться на теренах району і вже став традиційним. Отож двійко юнаків – Ігор Гела і Микола Чучман, обравши науковим керівником свого наставника з біології Оксану Михайлівну Ожибко, почали втілювати задум у життя.

Тема роботи – "Вивчення впливу мобільних телефонів на організм людини та аналіз стану їх використання учнями Красненської ЗОШ І-ІІІст. №2". Хлопці стверджують, що обрали її не випадково, адже мобільний телефон став звичною для нас річчю, а про його шкідливий вплив знають лише одиниці. Протягом двох днів юні науковці проводили анкетування серед учнів 5-11 класів. Завдяки цьому їм вдалось визначити, що близько 40% школярів ніколи не задумувались про негативний вплив мобілок, а 50% ніколи не знаходили інформації про шкоду цього пристрою.

Науковий керівник Оксана Михайлівна радіє з такого ентузіазму хлопців і завжди допомагає, намагається підтримати, якщо виникають проблеми. "Микола з Ігорем завжди сумлінно ставились до навчання, але я не сподівалась, що хлопці так серйозно візьмуться за проект", – констатує педагог.

Приємно вражає і те, що учні 10 класу, в якому навчаються хлопці, теж намагаються допомагати юним науковцям. Однокласники долучились до анкетування і аналізу анкет, надають різні пропозиції, як покращити проект. Хлопці завжди дослухаються до них і намагаються втілити в життя. За словами Миколи Чучмана, проект планують закінчити до 20 жовтня, оскільки зібрано вже більшість необхідної інформації і залишилось лише опрацювати її і оформити.

Виконуючи роботу, хлопці не лише збирали необхідні дані, але й поширювали їх серед учнів школи у вигляді буклетів, в яких були наведені статистичні дані, моделі найшкідливіших і найнебезпечніших телефонів та інформація про їх негативний вплив на організм людини.

Адріана ГАЄВСЬКА