Головна Цікаво Швидкомонтовані будівлі – сучасні технології будівництва

Швидкомонтовані будівлі – сучасні технології будівництва

1427

Капітальне будівництво має на увазі великі витрати фінансів і часу. Проектування будівлі, облік прокладки комунікацій, підбір фундаменту, закупівля будівельних матеріалів, наймання бригади фахівців і проведення будівельних робіт навіть невеликого комерційного або житлового будинку виливається в п’яти, а то й шестизначну цифру. На щастя, за останні десятиліття технологія будівництва успішно розвинулася і модифікувалася. Сьогодні українські підприємці та приватні замовники можуть побудувати будь-який об’єкт, значно заощадивши свої ресурси. Йдеться про каркасну технологію. Компанія Здоровий клімат, як експерт в будівництві швидкомонтованих будівель у Львові, підготувала оглядову статтю про цінні переваги методики.

Що являє собою каркасна технологія?

Як вже зрозуміло з назви методики, в основі будівництва лежить каркас. Він може виготовлятися з дерева або металоконструкцій. Дерев’яна конструкція підходить для житлових будинків, бань, саун, бесідок. Промислові та комерційні об’єкти найчастіше будуються на основі легких металевих конструкцій.

У якості стінових, внутрішніх матеріалів і перегородок використовуються сендвіч-панелі. Це тришарові плити з пластика / OSB з утеплювачем між ними (мінеральна вата або пінопласт). Сендвіч панелі відносяться до сучасних матеріалів. Вони легкі, невеликі та недорогі, а за своїми теплофізичними властивостями та термінам експлуатації не поступаються навіть цеглі. Будівлі з сендвіч панелей міцні, надійні та зносостійкі.

Принцип каркасною технологією закладений в збірці готових матеріалів на будмайданчику. На першому етапі заливається або встановлюється фундамент, далі збирається каркас, раніше виготовлений на виробництві, після – кріпляться плити шляхом замку-гребеню. Після того, як коробка готова, встановлюється покрівля, прокладаються комунікації та виконуються оздоблювальні роботи. Весь робочий процес займає місяці. Навіть будівництво найбільшого об’єкта виконується не більше півроку.

Основні переваги будівель з сендвіч панелей

Серед безлічі переваг будівництва модульних будівель за каркасною технологією можна виділити ключові:

  • Висока швидкість монтажу, можливість побудувати будинок або будівлю в будь-який період року;
  • Недороге будівництво завдяки меншому обсягу необхідних матеріалів та їх вартості;
  • Високі показники енергоефективності, економія на опаленні та кондиціонуванні приміщення;
  • Широкий варіативний ряд кольорів сендвіч-панелей.

Будівництво швидкомонтованих будинків за каркасною технологією – відносно свіжа тенденція на ринку України. Існуючи лише 40 років у СНД, вона стала лідером серед інших методик, що вже говорить про доцільність її використання при будівництві.