Головна Цікаво Смоктання пальця в дитини: можливі наслідки

Смоктання пальця в дитини: можливі наслідки

690

Як повідомляє Іноді батьки надто сильно дбають про здоров’я дитини, надаючи значення його цілком нешкідливим звичкам. Коли малюк тягне в рот палець, це часто викликає у батьків занепокоєння, тривогу і роздратування. Важливо спробувати з’ясувати, чи дійсно виправдано батьківську турботу.

Причини смоктання пальця

Звичка виникає з різних причин. Лише незначна їх частина говорить про серйозні проблеми в організмі. Найчастіше це абсолютно нешкідливий феномен, який у більшості дітей проходить до кінця першого року життя.

Смоктальний рефлекс – один з найнеобхідніших малюкові безумовних рефлексів. У перші місяці життя діти починають тягнути в рот кулачки, адже в перший рік життя дитина не може пережовувати і кусати їжу. Іншими словами, діти до року смокчуть пальці по цілком природних причин. Це говорить про нормальний розвиток малюка.

А ось якщо така звичка зберігається після року, це може викликати питання. Необхідно розібратися, що змушує малишасосать пальці в такому віці. Зазвичай це не говорить про фізіологічні порушення. Скоріше мова йде про моральний дискомфорт. Малюк намагається таким чином зайняти себе чимось цікавим.

Малюк вдається до смоктання пальця і ​​підсвідомо прагнучи захиститися від зовнішніх факторів і страхів. Таке поведінка-сигнал батькам, що дитину щось турбує, йому нудно або він не може висловити свої почуття іншим способом.

Коли смоктання пальця шкодить?

Смоктання шкодить в першу чергу зубам малюка. При боргом і інтенсивному ссанні пальця дитина ризикує змінити правильне розташування молочних зубів.

Для корінних зубів на небезпеку не виходить. До моменту їх появи майже всі діти перестають смоктати пальці, а виключення дійсно викликають побоювання. Якщо малюк не кидає цієї звички до п’яти років, батькам краще звернутися до лікаря.

Ортодонт може призначити вестибулярную пластинку. Подробиці тут:

Что такое вестибулярная пластинка?

Як відучити дитину смоктати палець?

Якщо батьки хочуть відучити дитину від такої звички їм необхідно запам’ятати нескладні правила.

Виключіть будь-яке насильство по відношенню до малюк. Смоктання пальця не можна вважати провиною, порушенням поведінки або через непослух. Це той випадок, коли дитину не можна карати. Утримайтеся і від психологічного тиску, адже він не зрозуміє своєї неправоти, а й може ще частіше виконувати турбують батьків дії.

Правильною лінією поведінки в такій ситуації стане спроба виявити фактори, які хвилюють малюка. Якщо йому нудно або самотньо, батьки повинні урізноманітнити його дозвілля давати частіше бачитися з друзями, займатися з дитиною розвиваючими іграми або відкривати йому інші види активного відпочинку.

Зміна ритму і способу життя призводить до зацікавленості дитини іншими речами і звичками. Смоктання пальця тоді відійде на другий план і забудеться.

Можна використовувати соску-пустушку. Гумова соска-пустушка замінить дитині палець, хоча і залежність від соски також може наступити. На думку фахівців, відучити дитину від соски легше, ніж від смоктання пальця.

Не можна давати дитині занадто сильно смоктати палець, щоб він не завдав ушкодження пальцях під час смоктання. Якщо він буде прокушувати пальці до крові або відчувати болючі відчуття, потрібно вживати заходів. Як варіант – злегка мазнути палець дитини перцем. Щоб він боявся брати палець в рот.

Особливості організму кожної дитини індивідуальні. Одні діти самі легко кидають смоктати пальці, з іншими доводиться повозитися. Одне ми можемо знати напевно – в цілому це досить нешкідлива звичка, і життя дитини вона не загрожує.