Головна Цікаво Солдати строкової служби – учасники бойових дій

Солдати строкової служби – учасники бойових дій

398

Чи мають право на отримання статусу учасника бойових дій солдати строкової служби, які нині проходять військову службу в Донецьку? Скільки вони повинні служити?

Учасниками бойових дій визнаються: військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані) та працівники Збройних сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством (пункт 19 статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантїїїх соціального захисту").

Отже, солдати строкової служби, які нині проходять військову службу в Донецьку і беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, мають право на отримання статусу учасника бойових дій.

Тривалість строкової військової служби в календарному обчисленні встановлюються: для солдатів і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в Збройних силах України та інших військових формуваннях, – до 12 місяців; для матросів і старшин, які проходять строкову військову службу на кораблях, суднах і в берегових частинах бойового забезпечення Військово-Морських сил, Збройних сил України та Морської охорони Державної прикордонної служби України,- до 18 місяців; для осіб, які мають вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем підготовки спеціаліста або магістра, – до 9 місяців (частина 1 статті 23 Закону "Про військовий обов Язок і військову службу", далі – закон).

У разі настання особливого періоду для військовослужбовців, у яких закінчився строк військової служби, встановлений цією статтею, військова служба продовжується до оголошення демобілізації (частина 8 статті 23 закону).

Під час дії особливого періоду (воєнного стану) з військової служби звільняються військовослужбовці: які досягли граничного віку перебування військовозобов'язаних у запасі, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу; визнані за станом здоров'я непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку; у зв'язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі (пункт 2 частини 8 статті 26 закону).