Головна Цікаво Субсидії нарахують по-новому

Субсидії нарахують по-новому

Тарифи на житлово-комунальні послуги зросли, тож з настанням осені і опалювального сезону кількість родин, котрі звертатимуться за оформленням субсидій, збільшиться. Про нове у нарахуванні субсидій говоримо із завідувачем сектору прийому громадян, головним спеціалістом районного управління праці та соціального захисту населення Тетяною ДУСАН:

– Згідно чинної постанови Кабінету Міністрів України №409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування", з 1 жовтня запроваджуються нова соціальна норма житла та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами (ЖКП), на які держава надаватиме пільги та субсидії. Наприклад, якщо раніше соціальна норма житла для надання субсидій була встановлена у розмірі 31,5 кв.м (21 кв.м на особу + 10,5 кв.м на сім'ю), то з 1 жовтня буде 48,87 кв.м (13,65 кв.м на особу +35,22 кв.м на сім'ю).

– Які ще нововведення?

– Окрім цього, змінюється і принцип розрахунку обов'язкового відсотка платежу сім'ї за житлово-комунальні послуги в разі призначення житлових субсидій. Якщо раніше сім'ї, яким призначали житлову субсидію, сплачували І5% середньомісячного сукупного доходу, а сім'ї з непрацездатних громадян – 10%, то з жовтня він визначатиметься для кожної сім'ї індивідуально і залежатиме від її доходів.

– Щоб краще зрозуміли наші читачі, наведіть, будь ласка, приклад.

– Якщо середньомісячний сукупний дохід домогосподарства за попередні шість місяців становив 18 тисяч гривень і сім'я складається з трьох осіб, то середньомісячний дохід на одну особу становитиме тисячу гривень (18000 грн : 3 особи: 6 міс.) Щоб розрахувати обов'язковий відсоток платежу, потрібно дохід на одну особу за попередні 6 місяців розділити на прожитковий мінімум на одну особу (у 2014 році – 1176 грн) і на базовий коефіцієнт 2, після чого помножити на базовий коефіцієнт 15. У нашому випадку (1000 грн: 1176 грн: 2 х 15) обов'язковий відсоток платежу становитиме 6,38%, а обов'язковий платіж (3000 грн х 6,38) – 191,33 грн. Усе, що перевищує цю суму, і буде розміром субсидії. Тому, якщо сім'я платить, наприклад, 400 грн на місяць за житлово-комунальні послуги, то субсидія становитиме (400 грн – 191,33 грн) 208,67 грн .

– Про які ще зміни треба знати споживачам?

– З 1 жовтня субсидію призначатимуть, виходячи із соціальних нормативів користування ЖКП, і перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюватиметься. Сума субсидії, яку органи соціального захисту населення будуть переказувати на рахунки виконавців/виробників ЖКП для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яку домогоспо-дарство не використало внаслідок економії споживання послуг, зараховуватиметься як оплата обов'язкової частки платежу домогосподарства на наступний розрахунковий період.

– Хто може отримати житлову субсидію?

– З 1 жовтня її надаватимуть одному із зареєстрованих членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок. А для осіб, які перебувають у шлюбі, зареєстровані та проживають окремо, субсидія призначатиметься на соціальну норму житла. З жовтня комісії не мають права приймати рішення про надання субсидії на збільшену понад норму площу житла. І ще -передбачено враховувати дохід на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1218 грн), які зареєстровані на житловій площі і декларують відсутність доходу або доходи яких менші від прожиткового мінімуму.

– Які документи треба подати на при-зна чення житло вої субсидії?

– В управління праці та соціального захисту населення слід подати: заяву встановленої форми; декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні; довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (крім довідок про пенсії та допомоги).