Головна Цікаво Сувора зима завітала і в наш край

Сувора зима завітала і в наш край

679

Непроїзна Київська траса

Навіть цілодобове чищення доріг не допомогло повністю ліквідувати затори на трасі Київ-Чоп поблизу м.Броди. Цю ділянку автошляху щороку найбільше замітає снігом, а вітер днями тут був такої сили, що перекинув дві порожні фури.

Рух на трасі минулими вихідними був обмежений. Від Ожидова до Хватова автомобілі пропускали почергово: то в один, то в інший бік, що створило кількакілометрові затори. На щастя, відрізок шляху від Милятина до Хватова був проїзним.

 

Повалені дерева, пошкоджені покрівлі

Від нестримного шквального вітру особливо потерпали олещани: негода пошкодила покрівлі чотирьох будинків. Але найбільше "дісталось" оселі п.Катерини Чучман – височенна тополя поруч з обійстям наробила їй великої шкоди. Благо, що усі постраждалі від стихії будинки були застраховані в СК "Оранта" Тож сьогодні господарі підраховують збитки і чекають на їх відшкодування. Також на останньому засіданні комісії ТЕП та НС під головуванням першого заступника голови Буської РДА Марії Яцик людям вирішили допомогти шифером.

У п'ятницю добряче "лихоманило" і будівлі Олеського професійного ліцею. Вітер частково позривав шифер та "повидував" шибки. Подекуди вирвало вікна навіть з рамами. А неподалік у Йосипівці на трасу вивернуло тополю. На щастя, ніхто не постраждав.

 

Хіба це по-людськи?

Поки усі служби району активно розчищали дороги, зловмисники вивели з ладу бульдозер "ДТ-75" Управління водного господарства, що працював на заметеній соколівській дорозі: на ранок він залишився без запчастин та пального. Вночі злодії поцупили ключі, спустили "солярку". Тепер трактор, який мав би прокласти шлях до Соколівки, Тур’я, Гутиська-Тур’янського, Переволочної, й сам чекає на порятунок.

 

Кого захистять такі щити?

Чомусь саме взимку, як зазвичай у нас буває, дорожні служби згадують про снігоутримуючі щити, які мали б захищати шляхи від снігу з полів. Ті смішні конструкції, що поставили на трасі Київ-Чоп біля в'їзду в Буськ, і щитами назвати важко. Перший незначний вітер повалив їх на землю. Тож який захист вони гарантуватимуть?

Дивує й інше: нащо було масово вирізати дерева обабіч траси, які слугували живим плотом у негоду, а тепер думати про встановлення спеціальних щитів? Та й чи допоможуть останні у таку заметіль?

 

Ірина КОРЧИНСЬКА