Головна Цікаво Стежками Шашкевича

Стежками Шашкевича

720

Осінні канікули. Час, коли є можливість відпочити, здійснити цікаву екскурсію, щось прочитати, зустрітися з цікавими людьми. Тому учні 11-А і 10-А разом з класними керівниками Галиною Олійник, Наталею Радіо, головою осередку Товариства "Просвіта" Галиною Чайкою та іншими вчителями побували в Новосілках – на урочистостях з нагоди 120-річчя від дня перепоховання відомого письменника і громадського діяча, священика Маркіяна Шашкевича.

Саме в Новосілках надзвичайно важкі останні дні провів автор незабутньої "Русалки Дністрової". Тут, на місцевому цвинтарі, о.Маркіяна і поховали. А в 1893 році його тлінні остатки були перевезені в місто Львів на Личаківське кладовище.

Особливими відчуттями наповнювалися думки і враження на місці першого поховання. Ми відвідали музей Маркіяна Шашкевича, де представлені цікаві матеріали та картини з життя  і творчості поета. Повчальною стала виставка писемної творчості Будителя. Тут зустріли і почули виступи відомих львівських письменників, дослідників творчості нашого земляка Романа Лубківського та Михайла Шалати .

Із  задоволенням поверталися з Новосілок. Наші знання поповнилися новими, цікавими фактами із життя та творчості речника і символа духовного відродження галичан, славного сина України Маркіяна Шашкевича.

Учні Буської ЗОШ І-ІІІ ст. №2