Головна Цікаво У Буську відзначили День Конституції України

У Буську відзначили День Конституції України

744

Вчора, 24 червня в приміщенні Буського районного народного дому відбулись урочистості та святковий концерт з нагоди 20-річниці Дня Конституції України.

У святкуванні взяли участь голова Буської райради Богдан Глова, голова Буської РДА Петро Мороз, їхні заступники, депутати та громадськість міста.

Урочиста програма розпочалась з виконання Гімну України, після чого з вітальним словом виступив голова Буської райради Богдан Глова. У своєму виступі він висвітлив конституційний процес в Україні, зупинився та дав характеристику його найважливішим складовим. Значна увага була приділена історичній події 28 червня 1996 року , адже саме тоді Верховна Рада прийняла Основний Закон нашої країни — Конституцію України. Також увагу присутніх було привернуто до найновіших конституційних змін, зокрема щодо правосуддя, прийнятих Верховною Радою 2 червня 2016 року. Після виступу юні надбужанці поклали квіти до пам’ятника Незалежності України.

Ведучі заходу Любов Огороднік та Євген Ярема розповіли, що за період 2016 року в Буському районі 130 юнаків та дівчат отримали важливий документ у своєму житті – паспорт громадянина України, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство. Відтак на районну сцену народного дому запросили молодих людей, які досягли повноліття та зрілості, і яким у переддень Дня Конституції урочисто вручили паспорти голова Буської РДА Петро Мороз, голова Буської райради Богдан Глова та завідувач Буського районного сектору державної міграційної служби Ігор Чиж. Тож  цього дня восьмеро юних громадян стали першими мешканцями Бущини, які отримали найголовніший документ у формі пластикової ID-картки.

З днем Конституції України привітали і наших Захисників. З рук очільників району учасники АТО Олександр Чапля, Богдан Смага, Мельничук Михайло отримали почесні нагороди.

У святковій програмі взяли участь самодіяльні таланти Бущини – Настя Солотва,  Оксана Піджарко, дует у складі Мар’яни Шевчук та Соломії Гаврилюк, тріо у складі Оксани Метельської, Марії Долинюк та Ігоря Сахаревича, жіночий вокальний ансамбль «Топорівчанка» народного дому с.Топорів (кер.Андрій Петринка) та народний ансамбль пісні та музики «Андріївські музики» НД с.Андріївка(кер.Х.Ясниська).

Не залишили байдужих і танцювальні композиції зразкової хореографічної студії «Арніка» (кер.Андрій Діяк) та зразкового ансамбля народного танцю «Нові зірки» (кер.Мар’яна Зеленська).

Зал хоча був і не повний, але кожного виконавця вітали оплесками.