Головна Цікаво У Красному назріває вибух через стан дороги державного значення

У Красному назріває вибух через стан дороги державного значення

774

Причиною може стати дорога державного значення загального користування, яка пролягає через цей населений пункт. У зверненні до президента, прем'єр-міністра, голови держагентства автодоріг, голови служби автодоріг у Львівській області та голови ЛОДА, яке прийняв схід красненської громади 4 серпня, зокрема, йдеться: «Такого стану доріг в селищі не було за весь час незалежності України. Численні звернення до обласного керівництва не дають жодного результату. В семитисячному селищі Красне назріває соціальний вибух. Якщо протягом серпня дану дорогу не відремонтують, ми, жителі селища Красне, перекриємо рух транспорту на міжнародній трасі Київ-Чоп".

«Місцева рада не має повноважень проводити жодних робіт на цій дорозі, – каже селищний голова Олег Лотоцький. – За кошти державного та обласного бюджетів, які виділені на облаштування внутріселищних вулиць, останнім часом відремонтовано привокзальну площу та закінчено вул.Довбуша". Буський райавтодор, який, до речі, вже не обслуговує цю дорогу, як субпідрядник Бродівської ДЕД, якось полатав найбільші ями (аби водії коліс не погубили) на початку вулиці І.Франка. А як далі і коли?

Начальник райавтодору Ярослав Ярема каже, що все впирається в асфальт – тобто його відсутність, через те, що держбюджет не фінансує сповна облавтодор. «Буде матеріал – ми хоч завтра вкладемо асфальт», – каже він.

Отож, цікаві речі тривають у нашій країні. Щохвилини від заправки автомобілів тисячі гривень ніби поповнюють рахунки, з яких згодом мільйони мали б йти на ремонт та утримання доріг. Але "по дорозі" ці кошти десь випаровуються.  І нема на то ради, бо вся влада – у донецьких. А ті роблять те, що їм заманеться. Ось ще один приклад.

На місто Єнакієве бюджетний комітет Верховної Ради планує виділити у 7 разів більше грошей (100 мільйонів) ніж на всю Вінницьку область. Коли депутати запитали про принцип такого розподілу у заступника міністра фінансів, той, не червоніючи, відповів  неймовірну  бздуру: "Даний обсяг розподілявся за територіальними громадами за принципом кількості населення". (І це при тому, що населення Вінниччини у 16 разів більше!?).

Невже можновладці думають, що таким чином їм вдасться вкотре ошукати громаду? Віра і довіра до таких дій влади вже давно втрачені. Треба, нарешті, хоч щось зробити для людей, а не говорити про  якесь міфічне "пакращення".

Микола  ІВАНЦІВ