Головна Цікаво Вибираємо логопеда для дитини – що повинен вміти лікар

Вибираємо логопеда для дитини – що повинен вміти лікар

848

Діти на першому році життя активно розвиваються і набувають маси умінь, починаючи умінням тримати голову і закінчуючи ходьбою і появою мови. Однак у процесі її розвитку необхідно займатися з дитиною, щоб він вчився правильно вимовляти звуки. Багато батьків про це забувають, а дитячі дошкільні установи не всі можуть приділити увагу кожній дитині, і тому кількість дітей з порушенням мови постійно збільшується. У такій ситуації необхідно звертатися до логопеда в приватному порядку.

Як знайти логопеда для дитини

Існує думка, що найкращий логопед – той, якого рекомендують подруги та знайомі. Однак це не зовсім вірно: існують різні порушення, і фахівець може мати більше практики у випадку з одними порушеннями і не впоратися в інших ситуаціях. У кожному конкретному випадку необхідно погоджувати питання індивідуально.

Пошук в інтернеті також може виявитися поганою ідеєю: оголошення в цій області пропонують послуги за невисокою вартістю, але це може виявитися фахівець з дипломом, але без практики. Хоча ви можете найти он-лайн сервіси, які відображають рейтинг лікарів.

На що необхідно звернути увагу при виборі

Ось деякі моменти, які допоможуть у пошуку спеціаліста:

1. При виборі логопеда в Україні вам допоможе портал Doc.ua. Незайвим буде уточнити стаж роботи і кваліфікацію спеціаліста, яких ви можете найти на сайті. Попросити диплом може здатися незручним, але від цього може залежати рівень викладання і впевненість у результаті.

2. Інша справа, що фахівець і сам може без зайвих прохань надати свій диплом, документи про проходження курсів підвищення кваліфікації. У дипломі повинно бути вказано, що логопед має кваліфікацію вчителя-дефектолога. А курси необхідні, оскільки методики роботи постійно вдосконалюються, змінюються, і необхідно освоювати ці нові знання.

3. Може мати значення масштаб проблеми. З деякими дефектами не так легко впоратися, і тому за них беруться не всі фахівці. Необхідно уточнити формулювання патології при першому зверненні. До складних патологій відносять заїкання і дисграфию.

Вартість послуг дефектолога може бути різною і коливатися в широких межах. Тому при пошуку варто уточнювати фінансову частину питання. Заняття у логопеда триває для дітей дошкільного віку 30 хвилин, а шкільного 45-60 хвилин. Вартість може залежати від віку дитини, але навіть висока ціна – це не показник швидкого результату.