Головна Цікаво Вибираємо паяльник – на що потрібно звернути увагу

Вибираємо паяльник – на що потрібно звернути увагу

Як вибрати паяльник?

Як не дивно, але навіть такий простий на перший погляд прилад, як паяльник також вимагає ретельно підходу у виборі. Він є головним інструментом для кожного майстра, чия робота пов'язана з різними платами і радіосхеми.

Яка відмінність паяльників між собою?

Головна особливість, що різнить такі пристосування:

• нагрівальний елемент – ніхром або кераміка;

• потужність – чим вона вища, тим більше припою можливо розплавити;

Для нескладної пайки підійдуть паяльники з невеликою потужністю і простою конструкцією, наприклад, ВД 40. Це прилад зі звичайним ніхромовим нагрівальним елементом і дерев'яною ручкою. Жало не має спеціального покриття і перед процесом пайки воно обов'язково повинно бути попередньо підготовлено. Такі інструменти є самими дешевими у своєму класі. Купувати його має сенс тільки тоді, коли робота одноразова і не пов'язана з постійною пайкою різних плат. Паяльники можуть бути різних конструкцій і модифікацій, які можна підібрати виключно під свої вимоги в магазині stream-market.com.ua і після придбати саме той, що найбільше підходить.

Наступна категорія паяльників – ЗД 200. Ручка покрита спеціальною вставкою, що забезпечує комфортне тримання інструменту в процесі пайки, а перо знімне, що дозволяє його спокійно замінити і встановити інше, чому свідчить спеціальний гвинт.

Ще одним важливим елементом при виборі паяльника є мережевий шнур. Якщо ваша робота пов'язана з пайкою напівпровідників і мікросхем, що бояться статики, не буде зайвим придбати прилад з євровилкою, що буде відводить її. Крім хромованого пера, всередині може перебувати нагрівальна котушка, яка є причиною збирання статичної енергії.

Більш дорогі екземпляри оснащені керамічним нагрівальним елементом, що розігрівається при подачах струму повністю. Швидкість нагріву основи значно швидше порівняно зі звичайними нихромовой паяльниками, а це дозволяє відразу приступити безпосередньо до роботи. Між керамічною вставкою і трубчастим жалом значно краще відбувається теплообмін. Головним недоліком таких паяльників – чутливість до ударів. Якщо інструмент впустити на підлогу або іншу тверду поверхню, то є ймовірність, що керамічна паличка може розколотися і доведеться купувати новий інструмент.

Просунуті моделі мають на ручці механізм, що дозволяє самостійно встановлювати температуру нагрівання пера. Для такого паяльника характерна довга ручка за рахунок встановленої плати контролююча потужність, але якщо вам потрібен інструмент, за допомогою якого можна робити все, тоді вибір можна зупинити на ньому.